26 maj 2021

Rekrutacja wolontariuszy na letnie wydarzenia

fot. nadesłane
Miasto Lublin, w ramach największego europejskiego programu wolontariatu Europejski Korpus Solidarności, zaprasza młodzież z Ukrainy i Polski do Lublina. Wolontariusze będą uczestniczyć w przygotowaniu i realizacji międzynarodowego wydarzenia, w wybranym terminie od czerwca do października.
REKLAMA
Zapraszamy młode osoby do Lublina i udziału w wolontariacie. Jest to doskonała okazja do zdobycia nowego doświadczenia, wiedzy i rozwinięcia umiejętności w zakresie organizowania dużych wydarzeń miejskich. Ze względu na międzynarodowy charakter tworzonych grup, udział w projekcie może być szansą na nawiązanie nowych przyjaźni oraz poszerzenie sieci kontaktów zawodowych. Wolontariusze będą zaangażowani w organizację i promocję lubelskich wydarzeń międzynarodowych takich jak Festiwal Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński czy Kongres Współpracy Transgranicznej – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Osoby wybrane w procesie rekrutacji do uczestnictwa w projekcie INTERCULTURE 5S będą realizować program w jednej z czterech poniższych grup.
  • І grupa – wolontariat podczas przygotowania i realizacji Festiwalu „Wschód Kultury – Inne Brzmienia”. Termin: 13 czerwca – 3 lipca 2021 roku. Uczestnicy: 12 osób (w tym 9 osób z Ukrainy oraz 3 z Polski),
  • IІ grupa – wolontariat podczas przygotowania i realizacji Carnavalu Sztukmistrzów. Termin: 11 lipca 2021 – 31 lipca 2021. Uczestnicy: 12 osób (w tym 9 osób z Ukrainy oraz 3 z Polski),
  • ІII grupa – wolontariat podczas przygotowania i realizacji Jarmarku Jagiellońskiego. Termin: 9 sierpnia 2021 – 27 sierpnia 2021. Uczestnicy: 12 osób (w tym 9 osób z Ukrainy oraz 3 z Polski),
  • IV grupa – wolontariat podczas przygotowania i realizacji X Kongresu Współpracy Transgranicznej. Termin: 22 września 2021 – 12 października 2021. Uczestnicy: 12 osób (w tym 9 osób z Ukrainy oraz 3 z Polski).

Każda grupa będzie przebywała w Lublinie przez 3 tygodnie. Wolontariusze będą obserwować proces organizacji wydarzeń, pomagać w ich przygotowaniach i obsłudze oraz promocji w sieciach społecznościowych. Przewidziany jest także udział w warsztatach rozwijających kompetencje wolontariuszy.

Termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów na wolontariat do I grupy upływa 31 maja. Nabór zgłoszeń do pozostałych grup trwa do 7 czerwca włącznie.

Trzytygodniowe wyjazdy na wolontariat w Lublinie w ramach projektu “INTERCULTURE 5S: Wolontariat międzynarodowy na rzecz solidarności w sferze rozwoju miast” finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności, skierowane są do osób w wieku od 18 do 30 lat mieszkających w Polsce lub Ukrainie. Mile widziane będą osoby posługujące się jednym lub kilkoma z następujących języków: angielskim, ukraińskim lub rosyjskim, co usprawni komunikację wewnątrz grupy. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Organizator pokrywa uczestnikom projektu wszystkie istotne koszty, między innymi noclegi, wyżywienie, koszty dojazdu do i z miejsca realizacji projektu oraz kieszonkowe.

Ponadto, w ramach programu Miasto Lublin zapewnia uczestnikom: program edukacyjny i szkolenie w zakresie realizowanych zadań, kurs języka polskiego (dla wolontariuszy z Ukrainy) oraz zwiedzanie Lublina z przewodnikiem.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem oraz formularzem rekrutacyjnym dla kandydatów znajdują się na stronie lublin.eu/lublin/wspolpraca-miedzynarodowa.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-08-19 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-16 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-08 19:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-21 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany