1 sierpień 2020

Lublin: wstrzymane przyjęcia do szpitala dziecięcego

fot. By Nutaj - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16421953
Do dwóch oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie wstrzymano wszystkie przyjęcia, a do pozostałych - przyjęcia planowe, po tym jak u jednego z rodziców chorego dziecka wykryto koronawirusa. SOR działa normalnie.
Koronawirus
lubelskie
1223
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

„Zamknięte są odziały neurologii dziecięcej oraz odział pediatrii i nefrologii, to znaczy wstrzymane są wszystkie przyjęcia. Natomiast do innych oddziałów, w tym także do zabiegowych, jak ortopedia, chirurgia, traumatologia, otolaryngologia, wstrzymane są przyjęcia planowe” – powiedziała PAP rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie Agnieszka Osińska.

Normalnie funkcjonuje Szpitalny Oddział Ratunkowy. „Wszystkie zabiegi ratujące życie są przeprowadzane” – zaznaczyła rzeczniczka.

Wstrzymane przyjęcia do szpitala to konsekwencja wykrycia koronawirusa u jednego rodziców chorego dziecka przebywającego w tym szpitalu. „Wynik dodatni potwierdzono u jednego z rodziców. Natomiast kolejne wyniki, które otrzymujemy z sanepidu, wszystkie dotychczas są ujemne. Badania dalej będą prowadzone według wytycznych sanepidu” – zaznaczyła Osińska.

Podkreśliła, że w szpitalu wszystkie procedury sanitarno-epidemiologiczne zostały wdrożone tak, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, rodzicom czy opiekunom dzieci, a także personelowi szpitala.

Rzeczniczka dodała, że o wznowieniu przyjęć planowych szpital poinformuje, jak tylko to będzie możliwe. „Pacjenci będą informowani telefonicznie o nowych terminach” - dodała.

W woj. lubelskim w sobotę wykryto 18 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – większość to osoby, które miały wcześniej kontakt z osobami zakażonymi. Dotychczas na terenie województwa lubelskiego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 992 osób. 21 osób zmarło, odnotowano też 722 przypadki ozdrowieńców.(PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska

ren/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
1223
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 18:30
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 19:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany