28 maj 2020

Uważajmy na niewybuchy

fot. KMP Lublin
Wczoraj w Lublinie odnalezione zostały niewybuchy z czasów II wojny światowej. Pociski moździerzowy znaleziony został podczas prac ziemnych w przy ul. Obrońców Pokoju, natomiast na złomowisku odnaleziono dwa pociski artyleryjskie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne.
REKLAMA

Wczoraj lubelscy policjanci otrzymali dwie informacje o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Pierwszy z nich został wykopany podczas prac ziemnych przy ul. Obrońców Pokoju, kolejne odnaleźli pracownicy na jednym ze złomowisk. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol rozminowania minersko-pirotechnicznego, który ustalił, że znalezione przedmioty pochodzą z czasów II wojny światowej. Jak się okazało w pierwszym przypadku był to pocisk moździerzowy, z kolei na złomowisku odnaleziono dwa pociski artyleryjskie, bez zapalników.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsca przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie. Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne.

KG

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
10839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-01-09 18:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 15:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 16:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 18:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany