12 wrzesień 2022

Marsz Różowej Wstążki – Lublin 2022 - relacja

zdjęcie: Marsz Różowej Wstążki – Lublin 2022 - relacja / fot. UM Lublin / Uczestniczki marszu niosące różową wstęgę i parasole
fot. UM Lublin / Uczestniczki marszu niosące różową wstęgę i parasole
W miniony piątek (9 września) z Placu Króla Władysława Łokietka wyruszył Marsz Różowej Wstążki, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowotną w naszym mieście.
REKLAMA

W miniony piątek (9 września) z Placu Króla Władysława Łokietka wyruszył Marsz Różowej Wstążki, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowotną w naszym mieście. Po raz kolejny Miasto Lublin wraz z Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek zorganizowało tę akcję. Celem Marszu było zachęcanie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych piersi. Różowy korowód przeszedł z Placu Króla Władysława Łokietka na Plac Litewski.

Ofertę badań profilaktycznych oraz zapisy na mammografię prezentowali:

  • Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli,
  • Centrum Medyczne Sanitas,
  • Centrum Medyczne Luxmed,
  • Instytut Medycyny Wsi.

Ofertę wsparcia dla kobiet borykających się z rakiem piersi przedstawiły także sklepy medyczne Medicus i Pofam oraz firma kosmetyczna wspierająca aktywnie profilaktykę raka piersi tj. AVON. Można było również porozmawiać z członkiniami Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Podczas akcji profilaktycznej rozdawano informatory i ulotki dotyczące profilaktyki nowotworów. Nie zabrakło również atrakcji artystycznych. Spotkanie uświetnili występami: „Sławiniacy”- kapela ludowa, zespół Fly Five oraz zespoły z Domu Kultury Łęgi. W marszu uczestniczyły także zawodniczki z Lubelskiego Klubu Sportowego Amazonki Budowlani Lublin.

 
Źródło: UM Lublin
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
11.3°C
wschód słońca: 06:25
zachód słońca: 18:15
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 19:30
miejsce
Hala Globus, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany