2 listopad 2022

V Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów!

zdjęcie: V Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów! / fot. UM Lublin / Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów-plakat i logo na tle czterech zdjęć z podróży.
fot. UM Lublin / Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów-plakat i logo na tle czterech zdjęć z podróży.
To już piątą edycja konkursu dla podróżników
REKLAMA

Organizowana przez Polską Organizację Turystyczną (POT) akcja skierowana jest do twórców, którzy swoje relacje z podróży przedstawiają w formie wideo. Celem konkursu jest promocja krajowej turystyki, zdrowego trybu życia oraz ograniczenie szkodliwego wpływu turystów na środowisko. Na każdego z finalistów czekają nagrody pieniężne.

Tegoroczne Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów to konkurs dla wszystkich promujących walory Polski. Szczególnie nakierowany jest na tych, którzy tworząc filmy w YouTube, ukazują lokalne atrakcje, mało znane smaki kuchni regionalnych, miejsca przyjazne rodzinom i dzieciom czy nieskażoną przyrodę. Jednym słowem, starają się szczególnie skierować uwagę na mniej znane i wciąż czekające na odkrycie zakątki Polski.

Do tegorocznej edycji Polska Organizacja Turystyczna zaprasza twórców, których kanały na YouTube mają minimum 1 000 subskrybentów, a na Facebooku i Instagramie obserwuje ich minimum 1 000 osób.

–    Materiały video w ciągu ostatnich lat bezapelacyjnie zdominowały internet. Sympatyków takiej formy prezentacji treści znaleźć można w każdej grupie wiekowej. Wytworzyła się swoista więź między widzami i autorami-podróżnikami, co z kolei przełożyło się na ogromny wpływ na wybory turystyczne. Elastycznie, zgodnie z dzisiejszymi trendami zdecydowaliśmy się na zmianę formatu dotychczasowego konkursu, a punkt ciężkości przenieśliśmy na vlogi. Zachęcam twórców do udziału w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów oraz ukazania jak najszerszemu gronu walorów naszego kraju – mówił prezes POT Rafał Szmytke.

W pierwszym etapie YouTuberzy mogą zgłaszać swój udział w Mistrzostwach wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej mistrzostwablogerow.polska.travel. Oceną zgłoszeń zajmie się specjalnie powołane Jury. 16 twórców, którzy uzyskają najwyższe oceny, awansuje do drugiego etapu, w ramach którego każdy vloger będzie miał za zadanie przygotować i opublikować dwa materiały wideo, jak również przygotować relację z wyprawy po danym regionie w prowadzonych przez siebie kanałach mediów społecznościowych. Za awans do najlepszej szesnastki uczestnicy otrzymają honoraria w wysokości 5 000 zł netto. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 listopada br. do godz. 23:59.

–    Udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów to niesamowita przygoda oraz możliwość sprawdzenia samych siebie. Dla nas był to bardzo intensywny czas, wymagający wiele pracy, który jednak dał nam ogrom radości związanej z podróżowaniem oraz licznymi interakcjami z odbiorcami naszego bloga i mediów społecznościowych    – komentują udział w Konkursie Justi i Krystek, autorzy bloga Hasające Zające –    zwycięzcy IV edycji Akcji.

Nagrody dla zwycięzców V Turystycznych Mistrzostw Vlogerów:

• Laureat 1 miejsca – nagroda główna o wartości 15 000 zł,

• Laureat 2 miejsca –    nagroda o wartości 8 000 zł,

• Laureat 3 miejsca –    nagroda o wartości 5 000 zł.

 

Szczegóły i regulamin konkursu: www.mistrzostwablogerów.polska.travel.pl

 
Źródło: UM Lublin
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
-0.3°C
wschód słońca: 07:11
zachód słońca: 15:25
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 17:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany