reklama
kategoria: Społeczne
10 czerwiec 2024

Zapraszamy na Seminarium Krwotok -co robić?" - 20 czerwca 2024

fot. UM Lublin / Plakat promujący seminarium - strona 1
Uniwersytet Medyczny w Lubinie zaprasza na seminarium pod nazwą "Krwotok - co robić?", organizowane 20 czerwca 2024 r. w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Będzie to wydarzenie edukacyjne, promujące wiedzę w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia
REKLAMA

Uniwersytet Medyczny w Lubinie zaprasza na seminarium pod nazwą Krwotok - co robić?, organizowane 20 czerwca 2024 r. w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Będzie to wydarzenie edukacyjne, promujące wiedzę w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia, na którym skupimy się na zagadnieniu leczenia krwotoków. U progu wakacji zachęcamy Państwa do zwrócenia uwagi na kwestię, która dotyczy szczególnie dwóch grup:

  • dzieci i młodzieży- jako skutek ich aktywności i wakacyjnych zabaw
  • osób starszych- naturalnie związanej z wiekiem lub aktywnością fizyczną organizmu.

Warto, aby aktualną wiedzę w tym zakresie zdobyły i zaktualizowały osoby zaangażowane w opiekę nad dziećmi i młodzieżą oraz pracujące z seniorami.

Do udziału w seminarium zaproszeni zostali znakomici specjaliści: lekarze, ratownicy medyczni wojskowi i cywilni, którzy zaprezentują informacje związane z krwotokami, ich przyczynami i skutkami, leczeniem hipotermii, zaopatrywaniem ran. Przedstawią własne doświadczenia w zapobieganiu śmierci z wykrwawienia w wyniku urazu.

Seminarium ma charakter otwarty. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Początek o godzinie 9.00.

Seminarium jest częścią projektu: „Krwotok jako zagrożenie życia. Pierwsza pomoc w zapobieganiu zgonom. Apteczka pierwszej pomocy”, dofinansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”. Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy na temat istoty udzielenia pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem postępowania ratowniczego w masywnych krwawieniach i krwotokach oraz rozpoznawania symptomów rozwijającego się wstrząsu krwotocznego. Organizatorami oraz prowadzącymi zajęcia są pracownicy Samodzielnej Pracowni Medycznych Czynności Ratunkowych i Ratownictwa Specjalistycznego oraz Katedry i Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej UML. Zaplecze techniczne projektu zapewnili pracownicy Centrum Symulacji Medycznej (CSM).

Na trwające od października 2023 roku działania projektu składały się wykłady oraz zajęcia praktyczne specjalistów w dziedzinie Medycyny Ratunkowej dotyczące pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia z uwzględnieniem krwawień i krwotoków. W środowisku symulacyjnym prezentowaliśmy sposoby zapobiegania zgonom spowodowanym krwotokami z wykorzystaniem opatrunków uciskowych jak i stazy taktycznej. Link do projektu.

DOSTĘPNOŚĆ - Informacja dla osób ze szczególnymi potrzebami

  • Konferencja odbędzie się w budynku Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki 4 w Lublinie, w sali nr 407 (aula) na 4 piętrze.
  • Dojazd komunikacją miejską linii 26, 47, 154, 156, 160 (przystanek Chodźki - szpital).
  • Opis dostępności architektonicznej: Centrum Symulacji Medycznej jest nowoczesnym obiektem zlokalizowanym w centrum kampusu akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wejścia do budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powierzchnia do poruszania się jest utwardzona. Przed budynkiem znajduje się pochylnia z poręczami po obu stronach. W budynku zapewniono pole manewrowe.
  • W holu głównym przy wejściu znajduje się czynna całą dobę portiernia.
  • Dostęp do wszystkich kondygnacji budynku zapewniają windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Schody mają oznaczone krawędzie stopni poprzez zmianę faktury i odcienia. Na każdej kondygnacji znajdują się informacje o funkcji danego pomieszczenia. Napisy informacyjne umieszczono na drzwiach lub obok drzwi (na wysokości wzroku osoby pochylonej lub osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim) do pomieszczeń oraz w wydzielonych strefach z zastosowaniem dużych i kontrastowych znaków. Obowiązujący system identyfikacji wizualnej (oznaczenia i piktogramy) uwzględnia możliwe ograniczenia użytkowników. W budynku znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych.
  • Budynek wyposażony jest w krzesło ewakuacyjne dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Do obiektu można wejść z psem asystującym (na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych).
  • Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wskazuje oznakowanie poziome i pionowe.
 
Źródło: UM Lublin
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
0.3°C
wschód słońca: 06:57
zachód słońca: 15:34
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2024-11-22 18:00
miejsce
Dom Kultury LSM, Lublin, Konrada...
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-22 18:00
miejsce
Lubelski Dom Technika NOT, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-22 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-22 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany