Na Felinie powstał wybieg dla psów
"Właściciele lubelskich czworonogów zyskali kolejne zielone miejsce, w które mogą wybrać się ze swoim pupilem na spacer. Aktualnie trwają już odbiory urządzeń nowego obiektu. Cały czas szukamy też odpowiedniej i bezpiecznej lokalizacji dla wybiegu dla psów w dzielnicy Śródmieście. Tego typu obiekt jest bardzo potrzebny w centrum Lublina" – zaznaczył zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju Artur Szymczyk, cytowany w komunikacie.
Wybieg dla psów powstał w lubelskiej dzielnicy Felin na terenie zielonym w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 52 pomiędzy ul. Władysława Jagiełły, Zygmunta Augusta i Kazimierza Jagiellończyka. Koszt jego urządzenia wyniósł 65 tys. zł. Jak opisano, jest to duży wybieg w kształcie trapezu ogrodzony konstrukcją panelową; są kosze na śmieci, w tym na psie odchody.
"W najbliższych planach Miasta pozostaje zaprojektowanie nowego wybiegu dla psów na ul. Słowackiego, a także budowa takiego obiektu w Śródmieściu, na co w budżecie miasta zabezpieczono 100 tys. zł" – zapowiedziano w komunikacie.
Z kolei wybieg przy skrzyżowaniu ul. Filaretów i ul. Głębokiej zostanie doposażony w słupki do slalomu, drążki do przeskakiwania oraz kładkę dla pupili.
Ratusz podał, że po Nowym Roku do dyspozycji właścicieli czworonogów w Lublinie będzie 11 ogólnodostępnych wybiegów.(PAP)
autorka: Gabriela Bogaczyk
gab/ mark/
