28 wrzesień 2022

Wypadek ciężarówki z autobusem przewożącym uczniów; trzy osoby trafiły do szpitala

zdjęcie: Wypadek ciężarówki z autobusem przewożącym uczniów; trzy osoby trafiły do szpitala / fot. PAP
fot. PAP
Trzy osoby, w tym dwoje uczniów i kierowca zostali przewiezieni do szpitala po wypadku ciężarówki z autobusem przewożącym uczniów szkoły średniej, do którego doszło rano w miejscowości Stołpie (Lubelskie) na drodze krajowej nr 12 między Lublinem a Chełmem. Droga jest całkowicie zablokowana.
REKLAMA

Kom. Ewa Czyż z Komendy Powiatowej Policji w Chełmie przekazała PAP, że do zderzenia tira z autobusem doszło około godz. 6.50 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Stołpie między Lublinem a Chełmem.

„Wstępne ustalenia wskazują, że w kierunku Lublina jechał samochód ciężarowy, który zwolnił i zatrzymał się, żeby skręcić w lewo na stację paliw. W tym momencie na jego tył najechał autokar przewożący wycieczkę szkolną - młodzież jednej z ponadpodstawowych szkół chełmskich” – opisała kom. Czyż.

Jak dodała, ze wstępnych ustaleń wynika, że trzy osoby zostały przewiezione do szpitala tj. kierowca autokaru i dwoje uczniów.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje ruchem na objazdy przez Rejowiec i Rejowiec Fabryczny. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godz. 10.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lublin
-0.3°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 15:24
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-12-04 15:00
miejsce
Collegium Maius Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 16:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 16:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 19:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany