3 czerwiec 2020

Tymczasowy areszt dla 27-latka za śmiertelne potrącenie pieszej

fot. KMP Lublin
Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 27-latek z gm. Bychawa. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym śmierć na miejscu poniosła 64-letnia piesza. Do zdarzenia doszło w Bychawie na przejściu dla pieszych.
REKLAMA

Do wypadku doszło w piątek około godziny 17:30 na ul. 11 Listopada w Bychawie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-latek kierujący motocyklem marki Suzuki jadąc w kierunku m. Strzyżewice wyprzedzając pojazd marki Skoda, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 64-latkę. Piesza przechodziła ze strony prawej na lewą według kierunku jazdy motocyklisty. Niestety w wyniku zdarzenia 64-latka z Bychawy poniosła śmierć na miejscu. Natomiast kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Motocyklista został przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Jednak jak się później okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

27-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Kierowca musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi, ze względu, że nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów.

K.K.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
10839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-01-09 18:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 15:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 16:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 18:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany