20 styczeń 2023

Sześć osób z zarzutami w związku z napadem na jubilera

zdjęcie: Sześć osób z zarzutami w związku z napadem na jubilera / fot. PAP
fot. PAP
Trzech mężczyzn podejrzanych o napaść na jubilera w Lublinie z marca ub. r. usłyszało zarzuty rozboju z bronią w ręku, a także kradzieży biżuterii i gotówki o łącznej wartości blisko 3 mln zł; zarzuty postawiono także trzem paserom - podała w piątek PAP policja.
REKLAMA

Rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek poinformował PAP, że 49-latek z Lublina, a także 28-latek i 43-latek z Łęcznej usłyszało w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie zarzuty rozboju z bronią w ręku i kradzieży prawie 3 mln zł podczas napadu na jubilera w Lublinie w marcu ub. r.

Jak przekazał, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące.

"W momencie zatrzymania 49-latek miał przy sobie pistolet z ostrą amunicją, będzie odpowiadał również za nielegalne posiadanie broni i amunicji" – powiedział.

Rzecznik KWP podał, że dwaj mieszkańcy Łęcznej byli wcześniej notowani za pobicie i włamanie, natomiast mieszkaniec Lublina odpowiadał za rozbój i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Nadkom. Fijołek poinformował, że policjanci zatrzymali także trzech paserów, którzy mieli kupić złoto pochodzące z napadu i sprzedać je na rynku jubilerskim. Podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa i zostali objęci dozorem policji.

Za rozbój grozi do 12 lat, a za paserstwo – do 5 lat więzienia.

23 marca ub. r. o godz. 20 do sklepu jubilerskiego przy ul. Turkusowej w Lublinie weszły trzy zamaskowane osoby, jedna miała ze sobą pistolet. Napastnicy zastraszyli właściciela, ukradli biżuterię (głównie diamenty), złoto i pieniądze o łącznej wartości ok. 3 mln zł, a następnie uciekli.

12 stycznia br. policja zamieściła w internecie film z napadu i zaapelowała o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców. (PAP)

autor: Piotr Nowak

pin/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lublin
-4.4°C
wschód słońca: 06:59
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2023-02-08 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Filharmonia Lubelska, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany