23 maj 2020

Samochodem wjechała w tuje i uciekła. Przed policjantami schowała się w szafie

Policjanci z bychawskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kierującej renault, która wjechała w tuje pobliskiej posesji i prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Na miejscu mundurowi zastali porzucony pojazd i dokumenty wystawione na 46-letnią kobietę. Chwilę później funkcjonariusze znaleźli kierującą w pobliskim domu. Kobieta ukryła się przed nimi w szafie ubraniowej. Miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.
REKLAMA

Wczoraj przed godz. 12 dyżurny policji otrzymał informację od zgłaszającego, że kierująca osobowym renault w miejscowości Piotrków Drugi w gm. Jabłonna wjechała samochodem pomiędzy tuje rosnące na jednej z posesji. Z relacji zgłaszającego- kierowcy innego pojazdu- wynikało, że kobieta może być nietrzeźwa. W dodatku miała prosić go o niezgłaszanie tego zdarzenia na policję.

Na miejsce wysłany został patrol z komisariatu w Bychawie. Kiedy pod wskazanym adresem pojawili się mundurowi, zastali znajdujący się w zaroślach opisywany samochód. Pojazd miał pootwierane drzwi. Kluczyków w środku nie było, jednakże policjanci znaleźli wewnątrz dokumenty należące do 46-letniej mieszkanki powiatu lubelskiego.

Funkcjonariusze skierowali się do pobliskiego domu, by rozpytać mieszkańców na okoliczność powyższego zdarzenia. W rozmowie z mieszkanką posesji, okazało się, że tuż przed przybyciem patrolu, do drzwi jej domu zapukała kobieta prosząc o skorzystanie z toalety. Kiedy policjanci weszli do środka, nie zastali poszukiwanej osoby w toalecie, a ukrytej przed nimi – w szafie ubraniowej jednego z pokoi.

Była nią właścicielka pozostawionych w samochodzie dokumentów. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu, ponadto miała bełkotliwą mowę. Na komisariacie mundurowi trzykrotnie sprawdzili jej stan trzeźwości. 46-latka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na miejscu zdarzenia wykonane zostały oględziny z udziałem technika z zakresu kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.

Kiedy kobieta wytrzeźwieje, będą wykonywane z jej udziałem dalsze czynności procesowe. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

AK

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
10839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-01-09 18:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 15:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 16:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 18:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany