18 styczeń 2023

Rozpoznali go po dziecięcym plecaku

zdjęcie: Rozpoznali go po dziecięcym plecaku / fot. KMP Lublin
fot. KMP Lublin
Operacyjni z 1. Komisariatu namierzyli i zatrzymali sprawcę pomalowania elewacji Teatru Starego w Lublinie. Policjanci bez trudu rozpoznali mężczyznę po charakterystycznym, dziecięcym plecaku, który miał ze sobą w momencie zdarzenia. Sprawca wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zabytków. Trafił pod dozór Policji. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło po koniec ubiegłego tygodnia na Starym Mieście w Lublinie. Z ustaleń w sprawie wynika, iż mężczyzna z charakterystycznym plecakiem podszedł do elewacji Teatru Starego i pomazał pisakiem ścianę. Zawiadomienie w tej sprawie policjanci otrzymali poniedziałek i od razu wiedzieli, kto stoi za przestępstwem. Funkcjonariusze bez trudu rozpoznali mężczyznę po dziecięcym plecaku.

48-latek został zatrzymany. Operacyjni udowodnili mu dokonanie uszkodzenia elewacji zabytkowego budynku. Mieszkaniec Lublina wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zabytków. Decyzją śledczych trafił pod dozór Policji. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
-6°C
wschód słońca: 06:59
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2023-02-08 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Filharmonia Lubelska, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany