20 styczeń 2023

Pracownica poczty uratowała oszczędności seniorki

zdjęcie: Pracownica poczty uratowała oszczędności seniorki / fot. KMP Lublin
fot. KMP Lublin
Dzięki wzorowej postawie pracownicy poczty nie doszło do kolejnego oszustwa metodą „na policjanta”. Kobieta w porę zorientowała się, że 83-latka chce wykonać przelew na rachunek oszustów. Szybko poinformowała mundurowych, którzy z trudem przekonali zmanipulowaną emerytkę, że padła ofiara oszustwa. Mieszkanka Lublina mogła stracić ponad 20 tysięcy złotych.
REKLAMA

Wczoraj po południu policjanci z 4. komisariatu otrzymali zgłoszenie od pracownicy poczty. Z jej relacji wynikało, iż do okienka zgłosiła się zdenerwowana seniorka, która chciała przelać wszystkie oszczędności na zagraniczny rachunek bankowy. Emerytka była bardzo tajemnicza. Jednak uwagę ekspedientki przykuł fakt, iż cały czas trzymała w ręku telefon.

Na miejsce od razu skierowano kryminalnych. Policjanci zaczęli rozmawiać z seniorką, jednak ta nie chciała im uwierzyć. Dopiero pojawienie się drugiego patrolu i telefoniczna rozmowa z dyżurnym przekonały emerytkę, że padła ofiarą oszustwa. Gdy emocje opadły 83-latka, złożyła na komisariacie zawiadomienie. Jak się okazało, rano zadzwoniła do niej kobieta, która przedstawiła się za policjantkę z „Narutowicza”. Oszustka powiedziała, że mundurowi rozbili gang przestępców, którzy mieli w posiadaniu jej dowód osobisty. Dlatego miało istnieć zagrożenie dla oszczędności seniorki. Zgodnie z instrukcjami 83-latka miała wypłacić wszystkie pieniądze w banku i przekazać je na specjalne konto Policji. Chodziło o kwotę ponad 20 tysięcy złotych.

Na szczęście dzięki czujności pracującej na poczcie kobiety, ta historia skończyła się szczęśliwie i nie doszło do utraty oszczędności. Policjanci analizują teraz sprawę i poszukują oszustów. Jednocześnie przypominamy o zasadach ostrożności. Policja nigdy nie informuje o prowadzonych działaniach i nie prosi o przekazanie pieniędzy.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
-6°C
wschód słońca: 06:59
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2023-02-08 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Filharmonia Lubelska, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany