26 czerwiec 2020

Podpalił dom,w którym spała jego konkubina

fot. KMP Lublin
Policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Bełżyce. Mężczyzna wczoraj rano podpalił dom, w którym spała jego konkubina. 61-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mężczyzna był nietrzeźwy. Po podpaleniu próbował popełnić samobójstwo. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury w Opolu Lubelskim. Za usiłowanie zabójstwa może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj rano lubelscy policjanci zostali powiadomieni o pożarze jednego domów mieszkalnych na terenie gminy Bełżyce. Na miejscu szybko okazało się, że doszło tam do podpalenia. W wyniku zdarzenia ucierpiała 61-letnia mieszkanka domu.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż mieszkający tam 60-latek odkręcił butlę z gazem oraz polał wnętrze mieszkania łatwopalną substancją i podpalił. W jednym z pokoi pozostała śpiąca konkubina mężczyzny. Gdy ogień się rozprzestrzenił kobieta się obudziła, udało jej się wydostać z mieszkania. Została przewieziona do szpitala. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo, jednak został zatrzymany przez policjantów z Bełżyc. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał promil alkoholu.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. 60-latek noc spędził w areszcie. Mężczyzna nie był notowany przez policję. W rodzinie nie były również zgłaszane interwencję domowe. Trwa wyjaśniania przyczyn zdarzenia. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszy zarzuty.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KG

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
10839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-01-09 18:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 15:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 16:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 18:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany