31 lipiec 2020

Okradali starsze osoby z oszczędności życia. Zostali zatrzymani przez kryminalnych

fot. KMP Lublin
Para 50-latków obserwowała starsze osoby, a następnie okradała ich mieszkania. Kobieta zaczepiała starsze osoby w okolicy ich domu twierdząc, że właśnie wróciła z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Gdy dostawała się do mieszkania, wykorzystywała nieuwagę i okradała z kosztowności. Wczoraj oszuści w wieku 53 i 59 lat zostali zatrzymani przez lubelskich kryminalnych z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej. Wpadli gdy zaparkowali mercedesem w centrum Kielc. W lipcu okradli mieszkankę Lublina na 250 tysięcy zł oraz małżeństwo z Zamościa na 7 tysięcy. Najprawdopodobniej działali na terenie całego kraju. Dziś zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie.
REKLAMA

18 lipca w Lublinie doszło do oszustwa i kradzieży pieniędzy na kwotę 250 tysięcy złotych. Emerytka, została zaczepione przez nieznaną jej kobietę, gdy wyszła z mieszkania wyrzucić śmieci. Kobieta twierdziła, ze właśnie przyleciała z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Mówiła, że jej matki są spokrewnione. Opisywała, że w Kanadzie dobrze jej się powodzi. Starsza kobieta zaprosiła ją swojego mieszkania. Tam wykorzystując nieuwagę znalazła ukryte pieniądze. Były to wszystkie oszczędności odkładane całe życie przez starszą mieszkankę Lublina. Pokrzywdzona zorientowała się dopiero po wyjściu nieznajomej kobiety.

Jeszcze tego samego dnia doszło do podobnego oszustwa. Tym razem w Zamościu w podobny sposób starsze małżeństwo straciło 7 tysięcy złotych.

Sprawą zajmowali się policjanci z Lublina i Zamościa. Wsparli ich kryminalni z komendy wojewódzkiej. Policjanci wpadli na trop przestępców. Ustalili, że jest to para oszustów w wieku 53 i 59 lat, która przemieszcza się samochodem po całym kraju i zatrzymuje się hotelach. Ustalili również, że 59-latka często zakłada peruki aby utrudnić identyfikację. Jaj partnerem w przestępczym procederze jest 53-latek z województwa pomorskiego. Policjanci namierzyli parę w Kielcach. Do zatrzymania doszło gdy zaparkowali mercedesa, w centrum miasta.

Policjanci zabezpieczyli ujawnioną przy nich gotówkę w kwocie ponad 30 tysięcy zł. peruki, rękawiczki oraz telefony komórkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności procesowe z zatrzymanymi wykonują policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z KMP w Lublinie. Dziś oboje zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Przestępczy proceder zatrzymanej pary to tylko jeden ze sposobów w jaki sprawcy okradają starsze osoby. Wczoraj w Lublinie doszło do kolejnego oszustwa. Tym razem metodą "na policjanta" w błąd wprowadzona została 87-letnia mieszkanka Lublina. Myśląc, że pomaga policji wyrzuciła przez okno 15 tysięcy złotych. Działania zmierzające do zatrzymania oszustów prowadzą policjanci z komendy miejskiej w Lublinie. Przypominamy! Policjanci nie proszą nikogo o pieniądze oraz nie informują o prowadzonych i planowanych czynnościach operacyjnych wobec przestępców!

AF.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
10839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-01-09 18:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 15:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 16:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 18:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany