21 wrzesień 2022

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

zdjęcie: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu / fot. KMP Lublin
fot. KMP Lublin
W 2022 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 do 22 września. Jest to inicjatywa, której celem jest zachęcanie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych środków przemieszczania się takich jak: spacer pieszo, korzystanie z rowerów oraz komunikacji miejskiej.
REKLAMA

W ramach kampanii policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zarządu Transportu Miejskiego przeprowadzili zajęcia profilaktyczno – edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej pod kątem znajomości przepisów dotyczących osób pieszych oraz przemieszczających się na rowerach. Po spotkaniach teoretycznych uczestnicy zajęć wykorzystali zdobyta wiedzę oraz umiejętności w praktyce na terenie obiektów MOSiRu - Miasteczka Rowerowego.

Ponadto dzień 21 września jest dniem pod hasłem „ ROADPOL Safety Days”, w którym nadrzędnym założeniem są działania ukierunkowane do wyeliminowania wypadków drogowym ze skutkiem śmiertelnym – tzw. WIZJA ZERO. Funkcjonariusze WRD KMP w Lublinie podczas przeprowadzanych kontroli drogowych przypominali wszystkim uczestnikom ruchu o zmianie przepisów oraz informowali kierowców o zagrożeniach wynikających z ich nieprzestrzegania.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
12°C
wschód słońca: 06:25
zachód słońca: 18:15
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 19:30
miejsce
Hala Globus, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany