22 listopad 2022

Dzięki szybkim działaniom odnaleziono wyziębionego 69-latka!

zdjęcie: Dzięki szybkim działaniom odnaleziono wyziębionego 69-latka! / fot. KMP Lublin
fot. KMP Lublin
Lubelscy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące, aby w razie konieczności udzielić im niezbędnej pomocy. W związku z niskimi temperaturami apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące, zamieszkujące samotnie, czy też bezdomnych. Wczoraj dzięki szybkim działaniom rodziny, sąsiadów i policjantów odnaleziono wyziębionego 69-latka.
REKLAMA

Niekorzystne warunki pogodowe, niskie temperatury i szybko zapadający zmrok są zagrożeniem dla osób samotnie zamieszkujących, w podeszłym wieku, schorowanych czy też bezdomnych. Policjanci z lubelskiej komendy podejmują szereg działań mających na celu niesienie pomocy potrzebującym. Największą rolę w systemie pomocy odgrywają policjanci prewencji, zwłaszcza dzielnicowi, którzy jak nikt znają społeczność lokalną. To oni oraz funkcjonariusze patrolówki, mając rozpoznanie w terenie, docierają do miejsc zagrożonych i podejmują stosowne działania. Szczególnie w czasie mrozów sprawdzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować ludzie bez stałego miejsca zamieszkania.

Wczoraj policjanci z 3. Komisariatu zostali powiadomieni o zaginięciu schorowanego 69-latka. Mężczyzna wyszedł z domu w nieznanym kierunku i przez kilka godzin nie kontaktował się z rodziną. W poszukiwania zaangażowali się bliscy 69-latka, sąsiedzi oraz policjanci. Na szczęście błąkający się ulicami mieszkaniec Lublina został odnaleziony przez sąsiada późnym wieczorem. Był wyziębnięty i noc spędzona w niskich temperaturach mogłaby być dla niego śmiertelnie niebezpieczna.

Apelujemy o reagowanie w sytuacji gdy widać, że ktoś może potrzebować pomocy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób chorych, nieporadnych czy pod wpływem alkoholu. Nasza reakcja, czy telefon w nagłych przypadkach może uratować komuś życie!

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
-0.3°C
wschód słońca: 07:11
zachód słońca: 15:25
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 17:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany