8 czerwiec 2021

Dziecko płakało na balkonie, a matka spała obok

fot. KMP Lublin
O płaczącym na balkonie dziecku zawiadomiła nocą policjantów mieszkanka jednego z bloków na Felinie. Kiedy na miejsce pojechali mundurowi, w mieszkaniu zastali znajdującą się na balkonie 3-letnią dziewczynkę i śpiącą obok niej matkę. Kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy był także ojciec dziecka. Dziewczynką zaopiekowała się wezwana na miejsce babcia. Rodzice mają dziś stawić się na VI komisariacie.
REKLAMA

Z niedzieli na poniedziałek około godziny 1 w nocy policjanci z KMP w Lublinie otrzymali zgłoszenie od mieszkanki jednego z bloków na osiedlu Felin, że słyszy głośny płacz małego dziecka, który dochodzi najprawdopodobniej z balkonu któregoś z mieszkań.

Na miejsce pojechali policjanci. Po ustaleniu adresu mieszkania, funkcjonariuszom po wielokrotnym pukaniu, drzwi otworzył mężczyzna. Policjanci weszli na balkon, gdzie zastali siedzącą na krześle 3-letnią dziewczynkę. Obok niej spała jej matka.

Okazała się nią 28-latka. Od obojga rodziców dziecka wyczuwalna była woń alkoholu.

Dzieckiem zaopiekowała się wezwana na miejsce babcia, a pijanych rodziców policjanci przewieźli na komisariat. Tam poddano ich badaniu stanu trzeźwości. 31-letni ojciec dziecka miał 0,8 promila, a matka -1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dziś obydwoje będą przesłuchiwani przez funkcjonariuszy na VI komisariacie. Policjanci będą wyjaśniać, czy swoim zachowaniem mogli narazić na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Może grozić za to kara nawet do 5 lat więzienia.

podkomisarz Anna Kamola

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-08-19 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-16 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-08 19:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-21 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany