21 listopad 2022

42-latek z zarzutem m.in. zabójstwa komornik w Łukowie

zdjęcie: 42-latek z zarzutem m.in. zabójstwa komornik w Łukowie / fot. PAP
fot. PAP
Zarzuty zabójstwa komornik, usiłowania zabójstwa policjanta i pracownika kancelarii prokuratura postawiła 42-letniemu Karolowi M., który w piątek wszedł do kancelarii komorniczej w Łukowie i zaatakował nożem dwie osoby - poinformowała w poniedziałek PAP prokuratura.
REKLAMA

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka podała, że przebywający w szpitalu 42-letni Karol M. usłyszał w niedzielę pięć zarzutów, z których pierwszy dotyczy zabójstwa z zamiarem bezpośrednim 44-letniej komornik.

Jak ustalono, podejrzany zadał kobiecie 40 ciosów nożem w przednią i tylną część ciała powodując rany kłute m.in. klatki piersiowej, jamy brzusznej i nóg. "Doszło do krwawienia skutkującego ostrą niedokrwistością i na skutek czego pokrzywdzona zmarła" - dodała.

Kolejny zarzut - wskazała prokurator – dotyczy czynnej napaści i usiłowania zabójstwa policjanta, który dokonywał zatrzymania 42-latka po jego zamachu na życie komornik. "Wykonując pełny zamach prawą ręką skierował trzymany w niej nóż w kierunku klatki piersiowej pokrzywdzonego" – powiedziała Kępka.

Kępka poinformowała, że następny zarzut dotyczy usiłowania pozbawienia życia pracownika kancelarii, który "odepchnął go odpierając zamach na życie pokrzywdzonej". Pracownik odniósł obrażenia głowy i przedramienia.

Jak wskazała prokurator, Karol M. usłyszał także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, którą w trakcie ucieczki uderzył w ramię, opluł i groził pozbawieniem życia.

"W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się. Składał wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy" - powiedziała Kępka.

Poinformowała, że prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. "Czekamy na decyzję sądu" - dodała.

W piątek przed godz. 13 do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł 42-letni mieszkaniec powiatu i zaatakował nożem 32-letniego pracownika kancelarii, a następnie 44-letnią komornik.

Prokuratura podała, że mężczyzna nie był klientem tej kancelarii komorniczej, a przed napaścią był w innej kancelarii.

Jak informowała policja, funkcjonariusze, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej.

Komornik, pracownik kancelarii i nożownik zostali przewiezieni do szpitala. Życia kobiety nie udało się uratować. 42-latek z raną postrzałową przeszedł operację. Stan rannego 32-latka lekarze ocenili jako dobry.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w sobotę napisał na Twitterze, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik. "Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik" - podał.

Krajowa Rada Komornicza poinformowała w sobotę, że w geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w poniedziałek oraz w dniu pogrzebu zmarłej komornik, kancelarie będą zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym (np. odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp.), a przez cały tydzień nie będą przyjmować stron postępowań. "Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn" - napisano w komunikacie KRK.

Za zabójstwo grozi nawet dożywotnie więzienie.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lublin
9.7°C
wschód słońca: 05:33
zachód słońca: 19:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2024-04-15 17:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-15 18:00
miejsce
Studio im. Budki Suflera w Radiu...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-15 19:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-15 19:00
miejsce
ACK Chatka Żaka, Lublin, ul....
wstęp biletowany