22 wrzesień 2022

Miasto przebuduje ul. Raszyńską

zdjęcie: Miasto przebuduje ul. Raszyńską / fot. UM Lublin / Ul. Raszyńska
fot. UM Lublin / Ul. Raszyńska
Roboty budowlane przeprowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A, z którym Miasto podpisało umowę. Wartość prac to ponad 9,3 mln zł.
REKLAMA

Miasto rozpoczyna kolejną ważną inwestycję drogową - rozbudowę ul. Raszyńskiej. Roboty budowlane przeprowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A, z którym Miasto podpisało umowę. Wartość prac to ponad 9,3 mln zł. Nowa droga będzie gotowa jesienią przyszłego roku.

– Zakończone postępowanie przetargowe i podpisana umowa pozwalają na rozpoczęcie etapu wykonawczego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Rozbudowa ul. Raszyńskiej to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców Węglina Północnego. Temat ten był jednym z kluczowych podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają w przyszłym roku – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Rozbudowa ul. Raszyńskiej obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63. Dodatkowo drogowcy zbudują ul. Tarninową na odcinku od ul. Raszyńskiej do skrzyżowania z ul. Skubiszewskiego. Zadanie zakłada również budowę kanalizacji deszczowej oraz kolektora deszczowego do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej. Wykonawca zbuduje także oświetlenie drogowe oraz przebuduje sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż planowanych ulic przewidziano jednostronną, ale dwukierunkową ścieżkę rowerową. Piesi otrzymają nowe chodniki.

Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Termin zakończenia prac upływa w listopadzie 2023 r.

 
Źródło: UM Lublin
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
12°C
wschód słońca: 06:25
zachód słońca: 18:15
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 19:30
miejsce
Hala Globus, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany