Zapowiedzi programowe TVP1 i TVP2 na tydzień 20 tj. od 22 do 28.05.

Zapowiedzi programowe TVP1 i TVP2 na tydzień 20 tj. od 22 do 28.05. W sobotę 16.05 o godz. 21:00 w TVP1 odbędzie się na żywo koncert Światło dla Europy (w miejsce odwołanej z powodu koronawirusa Eurowizji), który poprzedzi reportaż o polskiej reprezentantce konkursu, Alicji Szemplińskiej (godz. 20:30). W niedzielę i poniedziałek natomiast najważniejsze pozycje programowe poświęcone będą rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.
REKLAMA
TVP1

PIĄTEK, 22 MAJA
 
 • BĄDŹMY RAZEM W DOMU, odc. 36, premiera
godz. 08:35
 
 • NATURA W JEDYNCE – Dzikie Andy, cz. 3, Dziewicza Patagonia, premiera
godz. 12:55

Dokumentalny mini serial o przyrodzie gór Ameryki Południowej. Andy pełne różnorodnych krajobrazów, które są domem dla rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Góry zbudowane ze skał magmowych, osadowych i metamorficznych stanowią najdłuższy łańcuch górski świata. Rozciągają się przez cały kontynent na długości 7000 tysięcy kilometrów, a najwyższe szczyty wznoszą się ponad 6000 metrów n.p.m. W filmie przemierzymy Andy od tropikalnych północnych pasm, po lodowate łańcuchy na południu.

Trzecia część serii opowiada o Patagonii otoczonej przez potężne lodowce i granitowe góry smagane lodowatymi wiatrami wiejącymi od Antarktydy. Aconcagua to najwyższy szczyt obydwu Ameryk, który ma blisko 7000 metrów n.p.m. Pokryty wiecznymi śniegami i lodowcami, głęboko wyżłobiony przez lodowce, wznosi się na granicy argentyńsko-chilijskiej. Stąd Andy ciągną się dalej na południe przez Patagonię. Masyw górski Torres del Paine w Andach Patagońskich to naturalna forteca jednego z najdoskonalszych łowców świata – pumy.

Producent: Light & Shadow
Reżyser: Christian Baumeister
 
 • ELIF, odc. 734, premiera
godz. 14:00

Dom Haktanirów, na wieść o ciąży Hümeyry, przepełnia radość. Sema ukrywa przed Caferem to, że Vildan dała jej pieniądze. Mężczyzna jest wściekły, bo opieka nad Elif dużo ich kosztuje. Uczniowie Şafaka biorą Jülide za jego żonę. Chociaż oboje są zakłopotani tą sytuacją, wydaje się, że ta zabawa podoba się Şafakowi. Podczas przypadkowego spotkania, Jülide gubi bransoletkę, którą znajduje Şafak. Rana i Tarik spotykają się na wspólnym śniadaniu. Kerem widzi ich wysiadających z samochodu na firmowym parkingu. Rana, która najwyraźniej liczy na romans z Tarikiem, dowiaduje się, że jego żona jest w ciąży. Vildan wraca do rezydencji, a Macide wzywa ją do siebie.
 
 • PRZYSIĘGA, odc. 177, premiera
godz. 16:05

Cemre próbuje wkupić się w łaski Emira, ale on ją odtrąca. Cavidan z niechęcią mówi Reyhan, co o niej myśli. Nigar podsłuchuje tę rozmowę i jest wstrząśnięta, że również ją porównuje do robaka. Narin ma zastąpić koleżankę w pracy. Nie wie, że to pułapka, którą zastawia na nią Talaz. Kemal martwi się o Narin i wysyła za nią Taciego.
 
 • WŁOSKA RODZINA, odc. 14, premiera
godz. 17:55

Nicolo przyznaje się dziadkowi, że jest gejem i chce zamieszkać ze swoim partnerem Davidem. Nicoletta oświadcza Ruggerowi, że jest w ciąży i chce go poślubić. Edoardo próbuje porozumieć się z córką i zapewnia ją, że wszystko będzie jak dawniej. Podczas kolacji, Edoardo oświadcza, że musi się spotkać z lichwiarzami. Rodzina w napięciu czeka na jego powrót.
 
 • OŚMIU WSPANIAŁYCH, odc. 9, premiera
godz. 20:35

W dziewiątych odcinku Ośmiu Wspaniałych stoczy zażartą walkę z samymi sobą, ze swoimi emocjami, z trudnym charakterem, ze słabościami i demonami przeszłości. W nowym odcinku zapali się dla nich światełko w tunelu i zobaczymy, jak mogą spełniać się marzenia. Również te, najbardziej skryte. Widzowie będą mieli okazję docenić determinację i odwagę jednego z uczestników, który przeciwstawi się grupie i pójdzie na całość. Bohaterowie programu przekonają się również, jakim wyzwaniem może być nauka tanga. W tej pełnej napięć lekcji, wymagającym nauczycielem będzie Kris Kowalski. Panowie zorganizują również wieczorek artystyczny dla pań z goszczącego ich ośrodka OHP. Zwieńczeniem wieczoru będzie wykonanie przez uczestników specjalnie stworzonej na tę okazję piosenki. Czy podbiją serca publiczności? Czy przełamią nieśmiałość i zrealizują swoje cele? Który z nich okaże się bohaterem wieczoru i niespodziewanie olśni swoim ukrytym talentem, a który okaże się dezerterem i opuści program?
 
 • EMPIRE STATE: RYZYKOWNA GRA, premiera
godz. 21:30

Nowy Jork, 1982 rok. Po nieudanej próbie dostania się do szkoły policyjnej, Chris zostaje ochroniarzem w firmie transportującej gotówkę opancerzonymi samochodami. Pewnego dnia nieopatrznie opowiada swojemu kumplowi Eddiemu (Michael Angarano), jak dziurawy jest system ochrony w firmie, obracającej milionami dolarów. Szybszy w działaniu niż w myśleniu Eddie wpada na szatański pomysł napadu, który zapewni im obydwu fortunę. Plan wydaje się prosty, jednak jego realizacja okazuje się pełna niespodzianek. Tropem dwóch złodziei podąża doświadczony detektyw James Ransone (Dwayne Johnson) oraz mafijni bossowie, którzy nie chcą pozwolić, by łatwa okazja wzbogacenia się przeszła im koło nosa.

Film akcji, 94 min, USA, 2013
Reżyser: Dito Montiel
Scenariusz: Adam Mazer
Aktorzy: Dwayne Johnson, Liam Hemsworth, Emma Roberts
 
 • MECHANIK
godz. 23:15

Arthur Bishop jest płatnym zabójcą na usługach mafii. Żyje wśród bezkompromisowych ludzi, dla których moralność nie ma znaczenia, a jeden niewłaściwy ruch może kosztować życie. Zawsze pracował sam, lecz teraz, gdy wiek go do tego zmusza, szkoli kompetentnego, bezwzględnego następcę. Razem stanowią skuteczny duet zabójców do czasu, kiedy bezwzględny i okrutny uczeń staje się wrogiem mistrza.

Film sensacyjny, 95 min, USA, 1972
Reżyseria: Michael Winner
Scenariusz: Lewis John Carlino
Aktorzy: Charles Bronson, Jan-Michael Vincent, Keenan Wynn, Jill Ireland, Linda RidgewaySOBOTA, 23 MAJA
 
 • O JEDEN MOST ZA DALEKO – cz. 2
godz. 9:50

Akcja filmu rozgrywa się podczas bitwy o Arnhem, która zakończyła operację “Market Garden” podczas II wojny światowej. Bitwa rozegrana dniach 17-26 września 1944 r., była największą podczas całej wojny kombinowaną operacją desantu powietrznego oraz wojsk lądowych. W zamyśle jej głównego dowódcy, marszałka Montgomery'ego, miała skrócić przebieg działań wojennych, umożliwić aliantom atak na Zagłębie Ruhry i Berlin, który zakończyłby wojnę jesienią 1944 r. Pośpiech, niedokładne rozpoznanie, brak odpowiedniej taktyki i zwyczajny pech kosztował aliantów więcej ofiar niż lądowanie w Normandii w czerwcu 1944 r. Spośród blisko 250 tysięcy angielskich, amerykańskich i polskich spadochroniarzy biorących udział w operacji, ocalała zaledwie połowa. Wśród walczących jednostek była także polska I Samodzielna Brygada Spadochronowa, którą dowodził generał Stanisław Sosabowski. W jego rolę wcielił się w filmie Gene Hackman.

Dramat wojenny, 87 min, Wielka Brytania, 1977
Scenariusz na podstawie książki Corneliusa Ryana: William Goldman
Reżyseria: Richard Attenborough
Aktorzy: Sean Connery, Dirk Bogarde, Anthony Hopkins, RobertRedford, Edward Fox, Ryan O'Neal, Michael Caine, Elliott Gould, James Caan, Gene Hackman, Anthony Hopkins, Laurence Olivier, Liv Ullmann
 
 • PRAWDZIWY BOHATER, odc. 3, premiera
godz. 12:30

Ponownie odwiedzimy Błażeja i Agatę z Akcji #DRUKARZE DLA SZPITALI, odkryjemy ich motywacje, niezrealizowane plany i marzenia, które w wyniku pandemii trzeba odłożyć na bok. Dowiemy się również, kto wspiera akcję i odwiedzimy fabrykę zabawek, której właściciel produkuje gogle niezbędne do zabezpieczenia personelu medycznego.

Przypomnimy też pierwsze dni epidemii we wsi Gródek, gdzie Magda Łotysz, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury, łączy trudy wychowania swoich małych dzieci z akcją wspierania lokalnej społeczności.
 
 • PRAWDZIWY BOHATER, odc. 4, premiera
godz. 12:55

Odc. 4
W odcinku czwartym wracamy do historii lubelskiego księdza Mietka Puzewicza, który dostarcza gorące posiłki bezdomnym. Ich sytuacja podczas pandemii jest dużo gorsza niż tych, którzy mają gdzie mieszkać. Według księdza, każdy człowiek zasługuje na wysłuchanie i uwagę, dlatego pomaga on nawet tym, których spotyka przypadkowo.

Kolejnym bohaterem będzie Dawid Siniło z Białostockiej akcji #GASTROPOMAGA, Mężczyzna zawozi jedzenie do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, spotyka się również z innymi restauratorami w akcji pomocy dla służb medycznych.
 
 • BEN HUR (z cyklu “Hit na sobotę”)
godz. 21:30

Bogaty kupiec Juda Ben-Hur żyje w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Do miasta przybywa jego brat Messala, aby stanąć na czele legionów rzymskich i rozprawić się z buntownikami zyskującymi coraz szersze wpływy. Ben-Hur odmawia bratu pomocy w zdławieniu powstania. Oskarżony o zdradę, zostaje skazany na lata ciężkich, niewolniczych robót. Przy życiu trzyma go jedynie myśl o zemście i powrocie do ukochanej. Jakie szanse ma jeden niewolnik przeciwko armii największego imperium ówczesnego świata?

Film historyczny, USA 2016
Reżyseria: Timur Biekmambietow
Scenariusz: Keith R. Clarke, John Ridley
Aktorzy: Jack Huston, Toby Kebbell, Nazanin Boniadi, Morgan Freeman
 
 • ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA, premiera
godz. 23:45

Film nagrodzony Złotą Palmą za Najlepszy Scenariusz na festiwalu w Cannes w roku 2017.

Steven jest wybitnym kardiochirurgiem, a jego żona, Anna, szanowaną okulistką. Mają dwójkę nastoletnich dzieci. Są zamożni, zdrowi i toczą szczęśliwe, rodzinne życie. Steven zaprzyjaźnia się z szesnastoletnim Martinem, który nie ma ojca i pewnego dnia przedstawia chłopaka swojej rodzinie. Od tego czasu sprawy przybierają nieoczekiwany i katastrofalny obrót. Idealny świat zamienia się w chaos. Steven zostanie zmuszony do złożenia szokującej ofiary lub zaryzykowania utraty wszystkiego, co ma.

Dramat, 121 min, Irlandia/Wielka Brytania, 2017
Reżyser: Jorgos Lantimos
Scenariusz: Efthymis Filippou, Jorgos Lantimos
Aktorzy: Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan, Raffey Cassidy, Alicia SilverstoneNIEDZIELA, 24 MAJA
 
 • ZIARNO – Królowa, premiera
godz. 09:00

W maju Matka Boska jest czczona w szczególny sposób podczas nabożeństw majowych i Litanii Loretańskiej. Co to jest litania? Dzieci z Ziarna poszukają odpowiedzi na to pytanie. Razem z ciocią Eweliną ustalą, dlaczego w litanii Maryja ma tak wiele imion: Zwierciadło sprawiedliwości, Gwiazda zaranna, Uzdrowienie chorych, Królowa Apostołów i wiele, wiele innych. Ale Maryja to także matka. Przed Dniem Matki porozmawiamy o naszych mamach!
 
 • MSZA ŚWIĘTA, na żywo
godz. 10:55
 
 • BBC W JEDYNCE – Alpejskie opowieści o przetrwaniu, cz. 1
godz. 13:20

Film Dokumentalny BBC Studios to dwuczęściowa opowieść o Alpach i ich mieszkańcach. Alpy to potężny łańcuch górski o długości 1300 kilometrów, dzika kraina, gdzie natura wciąż skrywa swoje fascynujące tajemnice. Pośród setek trzytysięczników zalegają miliony metrów sześciennych lodu. W tym świecie, zima trwa osiem miesięcy. Jak zwierzętom udaje się tu rozmnażać, wychowywać potomstwo, pokonywać olbrzymie odległości i zajmować nowe terytoria? Przed nami zadziwiające opowieści o zwierzętach, które wśród górskich szczytów i dolin potrafią żyć w zgodzie z gwałtownymi żywiołami.

Dolomity leżą w północnej części Włoch. Niezwykłe skały wypiętrzyły się z morza miliony lat temu. To dawna, skamieniała rafa koralowa na wysokości trzech tysięcy metrów. Młody jeleń szuka tu posiłku. Niedaleko wilczyca wyruszyła na polowanie. Prowadzi watahę wraz ze swoim partnerem, samcem alfa. Zimą w Alpach, by zdobyć pożywienie, zwierzęta muszą każdego dnia podejmować kolejne wyzwania. Niektóre stosują zaskakujące strategie przetrwania.

Producent: A Borales and Winds in association with BBC, ORFand RTS
Reżyser: Federic Fougea
 
 • STULECIE WINNYCH, s. II, odc. 12, premiera
godz. 20:20

Ryszard przestaje mieć nadzieję na wspólne życie z Manią. Wie, że nigdy nie zajmie miejsca jej byłego ukochanego. Postanawia więc zamknąć brwinowski rozdział życia i wyjechać na ziemie zachodnie. Przed odjazdem prosi Stanisława, żeby zaopiekował się Manią i dziewczynkami. Ania po raz kolejny odwiedza swojego męża. Zarzuca Kazimierzowi, że nie wywiązał się z obietnicy uratowania Pawła. Tymczasem Michał walczy o przestrzeganie prawa pracy. Śniegocki, z powodu braku zabezpieczeń dla robotników, wstrzymuje budowę na podległym sobie odcinku. Dochodzi do ostrej wymiany zdań z kierownikiem. Łucja, w nadziei na odzyskanie wolności, wciąż zabiega o względy Walczaka. Komuniści świętują, a w Warszawie pojawia się Wanda Wasilewska. – Koniec z pańszczyzną i uciskiem. Na naszych oczach tworzą się nowe elity. (...) Niech żyje Polska Rzeczpospolita Ludowa… – grzmi Wasilewska. Obecny na uroczystości Jasiek Winny, przypomina się swojej mentorce. Bronia prosi Stanisława, by w końcu zadbał o siebie i znalazł dla siebie dobrą kobietę, która zaopiekuje się nim i domem. Nestorka Winnych każe wezwać Ignacego. – Wiele tajemnic było w moim życiu… za wiele.  Więc powiem, co mi leży na sercu – zaczyna swoją spowiedź.
 
 • TO BYŁ ROK, s. II, odc. 9, 1981, premiera
godz. 21:20

Tym razem Marzena Rogalska, Katarzyna Zielińska i Maciej Kurzajewski zabiorą widzów na wycieczkę do roku 1981. To czas eksplozji rocka i sukcesów zespołu Mannam. W radiu można było usłyszeć przeboje „Chcemy być sobą” Perfectu czy „Iść w stronę słońca” Dwa plus jeden. Przypomnimy także, jaki skandal wywołała swoją piosenką „Podaj cegłę” Izabela Trojanowska podczas festiwalu w Opolu.

Do drużyny Macieja Kurzajewskiego dołączy Małgorzata Ostrowska, która zdradzi kulisy powstania zespołu Lombard oraz wyjaśni, dlaczego ubierała się w czarne stroje.

W zespole Katarzyny Zielińskiej gościem będzie Jolanta Fraszyńska, która opowie, dlaczego na głowie nosiła „markizę” oraz kto był jej pierwszą miłością.

W programie powspominamy filmowe hity takie, jak „Miś”, „Poszukiwacze zaginionej arki”, czy „Wielka majówka” oraz serial dla dzieci „Plastusiowy pamiętnik”. Sprawdzimy także, który z naszych gości potrafi zrobić najlepszy kogel-mogel.
Zespół Sound’n’Grace zaśpiewa wielki przebój grupy Kool&The Gang „Celebration” i porwie wszystkich do tańca.

Wiedzą i wspomnieniami nasi goście i kapitanowie wykażą się w rundzie finałowej. Kto zdobędzie statuetkę roku 1981, a kto będzie musiał na pocieszenie zadowolić się popcornem?
 
 • GRACE, KSIĘŻNA MONAKO, premiera (z cyklu “Zakochana Jedynka”)
godz. 22:30

Filmowa gwiazda, zdobywczyni Oscara, piękna Grace Kelly ma u stóp cały świat. Miłością jej życia staje się książę Monako Rainier III. Dla niego Grace Kelly rzuca Hollywood, a po ślubie występuje u boku swego męża na europejskich salonach.

Kryzys w ich związku pojawia się, kiedy Grace dostaje od Alfreda Hitchcocka propozycję zagrania w jego nowym filmie i prosi męża o pozwolenie. W tym czasie rośnie również napięcie między Francją i Monako, któremu grozi utrata suwerenności. Książę Reinier jest powściągliwy w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji. Grace musi się zastanowić, co jest dla niej priorytetem. Wobec kryzysu państwowego, księżna decyduje się stanąć przed nowym wyzwaniem. Nowa rola okaże się kreacją jej życia.

Film biograficzny, 103 min, Francja/USA/Belgia/Szwajcaria/Włochy, 2014
Reżyseria: Olivier Dahan
Scenariusz: Arash Amel
Aktorzy: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella, Paz Vega, Parker Posey, Milo Ventimiglia, Derek JacobiPONIEDZIAŁEK, 25 MAJA
 
 • BĄDŹMY RAZEM W DOMU, odc. 37, premiera
godz. 08:35
 
 • ELIF, odc. 735, premiera
godz. 14:00

Na wieść o ciąży Hümeyry, Vildan traci przytomność. Macide, zaniepokojona stanem Vildan, postanawia odesłać ją na pewien czas do domu. Służąca jest załamana tą decyzją. Şafak coraz częściej myśli o Jülide. Vildan liczy na to, że przez wzgląd na ich dawny romans, Tarik nie zgodzi się na jej wyjazd. Jest zdruzgotana, kiedy mężczyzna nie tylko odrzuca jej uczucia, ale każe jej się wynosić.
 
 • PRZYSIĘGA, odc. 178, premiera
godz. 16:05

Reyhan bardzo cierpi, bo Emir na każdym kroku przypomina jej, jak bardzo jej nienawidzi. Kemal nie wie, jak powiedzieć Narin o pułapce zastawionej przez Talaza. Reyhan chce odejść z domu, w którym wszyscy jej nienawidzą i modli się, żeby Hikmet szybko wyzdrowiał. Talaz jest przekonany, że pogrążając Narin, zemści się na Kemalu.
 
 • WŁOSKA RODZINA, odc. 15, premiera
godz. 17:55

Ernesto zawiadamia policję o powrocie Edoarda. Podczas przesłuchania, Edoardo opowiada, że został porwany, a następnie uwolniony po zapłaceniu okupu. Policja przesłuchuje całą rodzinę. Najmniej przekonująco wypada Stefano, który nie chce pracować w rodzinnej firmie. Ruggero proponuje mu pracę w swojej fabryce sanitariatów. Stefano poznaje tam swoją szefową, surową i piękną Giovannę. Chiara upewnia się, że jest w ciąży i waha się, czy urodzić dziecko.
 
 • LEŚNICZÓWKA, odc. 234, premiera
godz. 20:30

Katarzyna (Jolanta Fraszyńska) próbuje dodzwonić się do Poli (Agata Turkot), ale ta odrzuca połączenia. Ruszczycówna zwierza się Marynie (Iwona Cichosz), że bardzo niepokoi się o córkę. Nieco później dzwoni do Krzysztofa (Marek Bukowski) i informuje go o całej sytuacji.

W czasie śniadania Artur (Arkadiusz Janiczek) mówi Edycie (Milena Suszyńska), że dziwi go zachowanie Beatki (Marta Chyczewska), która bardzo stara się zdemaskować Anetę (Marie Carrour). Sugeruje nawet, że Jedynak może być zazdrosna o Dłubałę. Niedługo potem, Gałkowa odwiedza Beatę i chce opowiedzieć jej o swoich problemach z Krawczykiem. Jedynak daje przyjaciółce mądrą radę.

Janusz (Przemysław Bluszcz) odwiedza ojca w szpitalu, w którym spotyka Julię (Maria Pakulnis). Między Karczem a Izdebską dochodzi do ostrej wymiany zdań. Kilka minut później, Janusz dostrzega na szpitalnym korytarzu Nowackiego (Grzegorz Pawlak) rozmawiającego z lekarzem opiekującym się ojcem. Próbuje dowiedzieć się od mężczyzny, o co pytał go policjant, ale ten nie chce o tym rozmawiać.

W tym samym czasie na komisariacie Wigrowski (Michał Gadomski) zaczepia Kowalskiego (Mateusz Korsak). Chce wiedzieć, dlaczego komisarz nie wysłał listu gończego po zniknięciu Mirosa (Marcin Stec).

Po powrocie do Białoleśni Nowacki zwołuje spotkanie współpracowników. Oświadcza zgromadzonym policjantom, że ich najważniejszym celem jest doprowadzenie do aresztowania Janusza.
 
 • ŚWIAT WEDŁUG JANA PAWŁA II
godz. 21:00

Dokument podsumowuje działalność Jana Pawła II i jego nauki.

To opowieść o energii wyzwalanej przez papieża w miejscach, które odwiedzał, m. in.: w Irlandii, w Meksyku, w dalekich Indiach czy u nas, w Polsce.

W filmie ukazane są opowieści i wrażenia ludzi, którzy uczestniczyli w spotkaniach z Ojcem Świętym. Katolicy, protestanci, hinduiści i agnostycy opowiedzą o Janie Pawle II, jakiego poznali i pamiętają.

Film dokumentalny, Polska, 2020
Reżyser: Piotr Kornobis
 
 • TEATR TELEWIZJI – Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny, premiera
godz. 22:05

Transmisja na żywo spektaklu Krakowskiego Teatru Scena STU w reżyserii Artura Brona Więcka. Książka “Historia filozofii po góralsku”, bestseller księdza Józefa Tischnera, to kopalnia teatralnych anegdot i scen oraz kalejdoskop dowcipnie i ciepło sportretowanych postaci. Ksiądz Tischner, znakomity filozof, jak nikt znał realia mieszkańców polskich gór. Wracał tam często i uważał je za swoje ukochane miejsce na ziemi. Spektakl Artura Barona Więcka ukazuje jeden dzień z życia księdza, podzielony między spotkania z mieszkańcami okolicznych wiosek. Prowadzone z księdzem dysputy ujawniają wyjątkowe filozoficzne zacięcie górali. Skąd u nich takie predyspozycje? Może ze względu na wyjątkowe umiłowanie wolności, góralskiej ślebody, która powinna wyróżniać każdego filozofa? A może to kwestia życia w uprzywilejowanym miejscu, które pozwala patrzeć na wszystko z odpowiednim dystansem, czy dosłownie – z góry? Jakkolwiek by nie było, twierdził ksiądz Tischner, wszystko można przełożyć na góralski. A to, czego nie można, nie jest warte zachodu.

Scenariusz, reżyseria: Artur Baron Więcek
Autor: Józef Tischner
Kostiumy: Jolanta Łagowska, Artur Baron Więcek
Choreografia: Janusz Skubaczykowski
Aktorzy: Piotr Cyrwus, Beata Schimscheiner, Jerzy Trela, Marcin Zacharzewski, Andrzej Róg, Monika Kępka, Krzysztof PluskotaWTOREK, 26 MAJA
 
 • BĄDŹMY RAZEM W DOMU, odc. 38, premiera
godz. 08:35
 
 • ELIF, odc. 736, premiera
godz. 14:00

Rodzinę Haktanir przepełnia radość, w oczekiwaniu na nowego członka rodziny. Tymczasem Vildan postanawia walczyć o swoją miłość. Emirhan dostrzega, że Jülide zgubiła wykonaną przez niego bransoletkę i postanawia zrobić jej drugą. Ku swemu przerażeniu, Leman rozpoznaje w niej bransoletkę, którą widziała u Şafaka. Vildan jeszcze raz prosi Tarika o wstawienie się za nią. Gdy ten odmawia, kobieta postanawia wyjawić Haktanirom całą prawdę.
 
 • PRZYSIĘGA, odc. 179, premiera
godz. 16:05

Reyhan ma kłopoty żołądkowe. Mimo późnej pory, Emir jedzie do apteki po rumianek. Cavidan próbuje uspokoić podejrzliwą Cemre. Taci dowiaduje się od znajomego, że Tuncer próbował kupić narkotyki. Talaz postanawia zabić Kemala i Narin. Kiedy Emir zasypia w gabinecie, przychodzi Reyhan i próbuje z nim porozmawiać. Po upadku z dużej wysokości, Kemal jest poważnie ranny. Cemre po raz kolejny atakuje Reyhan.
 
 • WŁOSKA RODZINA, odc. 16, premiera
godz. 18:00

Raoul zabiera Laurę na spotkanie stowarzyszenia rodziców homoseksualnych dzieci. Tam Laura poznaje Leonarda, który ma córkę – lesbijkę. Edoardo wraca do pracy w rodzinnej firmie. Ernesto wciąż wątpi w szczerość swojego najstarszego syna i prosi Serafinę, by uważała na niego.
 
 • LEŚNICZÓWKA, odc. 235, premiera
godz. 20:30

Do domu Czesławy (Anna Seniuk) przychodzi Pati (Alicja Warchocka). Ździebłowska proponuje dziewczynce śniadanie, a ta odpowiada, że chętnie zaniesie je mamie. Lekarka dostrzega, że kiepska kondycja Natalii (Gizella Bortel) bardzo martwi jej córkę.

Przygnębiony Konrad (Sambor Czarnota) zjawia się w biurze. Widząc, że Beata (Marta Chyczewska) jest sama, chce się wycofać. Dziewczyna zapewnia, że chętnie zajmie się sprawą, z którą przyszedł leśniczy. Po chwili wypytuje szefa, o powód jego przygnębienia.

Jerzy (Witold Dębicki) wchodzi do kuchni i nerwowo zaczyna sprawdzać zawartość szafek i lodówki. Ponieważ Krzysztof (Marek Bukowski) nie reaguje, Majewski głośno narzeka na rygory dietetyczne wprowadzone przez Hannę (Aldona Jankowska). Między zakochanymi dochodzi do sprzeczki.

W przychodni Magda (Beata Fido) spotyka Katarzynę (Jolanta Fraszyńska). Ruszczycówna przez przypadek zdradza przyjaciółce, że widziała Jacka (Arkadiusz Gołębiowski) odbierającego Pati ze szkoły w towarzystwie Natalii. Lekarka jest bardzo zaskoczona, a swoim niepokojem dzieli się z Czesławą.
 
 • WYPADEK, odc. 4
godz. 21:05

Serial kryminalny. Gdy nieznani sprawcy ostrzeliwują dom Gabriela, zdenerwowany mężczyzna decyduje się wysłać córkę na pewien czas do zamożnej teściowej i jej męża. Iris wyjawia Gabrielowi szczegóły tajemniczej działalności, jaką prowadziła wraz z nieżyjącymi już przyjaciółkami. W zamian, Gabriel odwozi jej odnalezioną kopertę, w której jest 60 tysięcy euro. Solene zaczyna podejrzewać, że również śmierć Anne nie była przypadkowa.ŚRODA, 27 MAJA
 
 • BĄDŹMY RAZEM W DOMU, odc. 39, premiera
godz. 08:35
 
 • ELIF, odc. 737, premiera
godz. 14:00

Sema kupuje sobie nowe ubrania za pieniądze od Vildan. Reyhan coraz częściej myśli o Elif. Razem z Yildiz, każdego dnia odczuwają jej brak w rezydencji. Tarik nie rozumie, dlaczego Rana ozięble go traktuje. Keremowi udaje się zorganizować zebranie z nowym kontrahentem. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy o współpracy, będzie to wielki sukces całego holdingu. Yunus obiecuje Birce, że jeśli sprawnie zorganizuje zebranie, zostanie zatrudniona. Cafer domyśla się, że Sema dostała pieniądze od Vildan. Podczas ich sprzeczki, Elif udaje się uciec.
 
 • PRZYSIĘGA, odc. 180, premiera
godz. 16:05

Narin udaje się zszyć ranę cierpiącego Kemala. Talaz wysyła wiadomość do Taci'ego. Narin najprawdopodobniej ma złamane żebro. Emir postanawia dowiedzieć się, co Reyhan miała na myśli, ale zastaje ją śpiącą w pokoju ojca. Cavidan krytykuje Nigar, która postanawia się zemścić. Kemal ma gorączkę, a Nigar podejrzewa u niego poważną infekcję. Masal, przy śniadaniu, pyta o ojca, a Nigar chce opowiedzieć Reyhan, co widziała.
 
 • WŁOSKA RODZINA, odc. 17, premiera
godz. 17:55

Edoardo popada w tarapaty. Komisarz De Lucia wątpi w prawdziwość jego zeznań dotyczących rzekomego porwania. Udaje się zidentyfikować zwłoki wyłowione z jeziora, te które miały stanowić dowód na to, że Edoardo nie żyje. Nicoletta i Ruggero przygotowują się do ślubu. Ruggero pokazuje narzeczonej dom, w którym mają zamieszkać. Laura, gorliwa katoliczka, chce się starać o unieważnienie ślubu. Stefano jest coraz bardziej zafascynowany swoją szefową Giovanną. Laura stara się pomóc Raoulowi w uzyskaniu opieki nad Salvatorem, a jednocześnie próbuje uporać się ze swoimi uprzedzeniami wobec syna.
 
 • LEŚNICZÓWKA, odc. 236, premiera
godz. 20:30

W leśniczówce zaskoczona Beata (Marta Chyczewska) nie może uwierzyć w to, co przed chwilą powiedział Kurek (Rafał Szałajko). Konrad (Sambor Czarnota) też nie wie, co ma myśleć o całej sytuacji i dopytuje Wieśka. Mężczyzna po raz drugi powtarza tekst, którego nauczył się na spotkaniu z Anetą (Marie Carrour) i Januszem (Przemysław Bluszcz). Dłubała triumfuje, wycofuje się z gabinetu Konrada i dzwoni do swojego francuskiego mocodawcy. Tymczasem Kurek, wypytywany przez leśniczego, zaczyna plątać się w zeznaniach.

Katarzyna (Jolanta Fraszyńska) nadal martwi się o Polę (Agata Turkot). Maryna (Iwona Cichosz) próbuje ją pocieszyć, ale ma także swoje problemy. Musi razem z Lidią (Weronika Książkiewicz) znowu jechać do Sanepidu.

Wczesnym rankiem Janusz schodzi do salonu, który ponownie został zdemolowany, a na ścianie pojawił się przerażający napis. Z niedowierzaniem ogląda nagranie monitoringu. Kilka godzin później Karcz, w fatalnym stanie, zjawia się w gabinecie Dagmary (Anna Gzyra). Policjanci chcą zbadać ślady pozostawione przez włamywacza, ale Karcz stanowczo odmawia oględzin.
 
 • ŚMIERĆ NADEJDZIE JUTRO
godz. 21:00

Po karkołomnym pościgu na zaminowanym polu, James Bond wpada w ręce wroga i trafia do północnokoreańskiego więzienia. W czasie akcji ginie pułkownik Moon, a bezwzględny porucznik Zao zostaje oszpecony. Po kilku miesiącach Bond zostaje zwolniony w ramach wymiany więźniów zwaśnionych państw. Szef Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Falco wymienia Zao na Bonda. Falco jest przekonany, że Bond pod wpływem tortur zdradził swych towarzyszy. Na polecenie M, agent 007 zostaje przewieziony do laboratorium na Falklandach i poddany obserwacji. Ucieka jednak stamtąd na pokładzie okrętu wojskowego. Zrobi wszystko by oczyścić się z podejrzeń.

Film sensacyjny, 127 min, Wielka Brytania/USA, 2002
Reżyseria: Lee Tamahori
Scenariusz: Neal Purvis, Robert Wade
Aktorzy: Pierce Brosnan, Halle Berry, Toby Stephens, Rosamund Pike, Rick Yune, Kenneth Tsang, John Cleese, Judi Dench, Michael Madsen
 
 • HISTORIA BEZ TAJEMNIC – Barbra Streisand – narodziny, premiera 
godz. 23:25

Film dokumentalny przedstawiający postać słynnej piosenkarki Barbry Streisand. Kiedy była dziewczynką, nie lubiła śpiewać i chciała zostać gwiazdą filmową. W wieku 27 lat miała na koncie wszystkie najważniejsze nagrody: Emmy, Grammy oraz Oscara.

Jest ikoną piękna, talentu i niezależności. Nie potrzebowała wsparcia mężczyzn, by zrobić karierę. Dzięki przetarciu szlaku, Madonna i Beyonce również same stworzyły swoje imperia.

Poznamy historię życia Barbry Streisand od narodzin w 1942 do 1983 roku, kiedy “Yentl”, film w jej reżyserii, wyniósł ją na szczyty sławy.

Producent: ARTE FRANCE, ROCHE PRODUCTIONS, 2017
Reżyser: Maupied Nicolas
Zdjęcia (film/reportaż): Jean-Louis LaforetCZWARTEK, 28 MAJA
 
 • BĄDŹMY RAZEM W DOMU, odc. 40, premiera
godz. 08:35
 
 • ELIF, odc. 738, premiera
godz. 14:00

Elif ucieka jak najdalej od Semy i Cafera. Kerem jest bardzo przejęty zebraniem, od którego zależy rozwój firmy. Zapomina jednak kompletu pewnych dokumentów. Reyhan znajduje je w jego gabinecie i dostarcza do firmy. Tymczasem Rana odwołuje modelkę, którą Birce zatrudniła do prezentacji różnych modeli obuwia. Zdruzgotana Birce prosi Reyhan, by sama zaprezentowała buty. Sema i Cafer bezskutecznie szukają Elif. Uciekająca dziewczynka wpada w ręce Cafera.
 
 • PRZYSIĘGA, odc. 181, premiera
godz. 16:05

Narin zostawia rannego Kemala i wychodzi szukać pomocy. Kiedy długo nie wraca, Kemal rusza na jej poszukiwania. Nigar jest przerażona i chce komuś powiedzieć o tym, co widziała. Hikmet czuje się coraz lepiej, a Cavidan cieszy się, że Reyhan będzie mogła odejść z ich domu. Kobieta martwi się o Zeynep, która znów zostanie sama.
 
 • WŁOSKA RODZINA, odc. 18, premiera
godz. 17:55

Nicoletta odkrywa, że dom, w którym mają zamieszkać po ślubie został wybrany i wyremontowany przez byłą dziewczynę jej przyszłego męża. Chiara spotyka się z Raoulem i wyznaje mu, że chce żyć razem z nim. Zamierza mu również powiedzieć o dziecku, ale chwila nieuwagi ze strony Raoula podczas jazdy autem sporo ich kosztuje. Dochodzi do wypadku.TVP2

PIĄTEK, 22 MAJA

 
 • WESOŁA NAUKA, odc.37 premiera
godz. 11:40
 
 • MSZA ŚW. KOŚCIOŁA POLSKOKATOLICKIEGO, premiera
godz. 14:10

W tym roku ze względu na kryzys epidemiologiczny w Polsce, msza święta będzie odprawiana w intencji wszystkich osób w naszym kraju, które zmagają się ze skutkami koronawirusa.

Nagranie uroczystej mszy Kościoła Polskokatolickiego odbędzie się 17 maja 2020 roku w Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie. Położona jest ona w dekanacie lubelsko-chełmskim diecezji warszawskiej. Msza rozpocznie się o godzinie 13.00 i będzie celebrowana przez proboszcza parafii w Lublinie księdza infułata Andrzeja Gontarka.
 
 • DOKTOR Z ALPEJSKIEJ WIOSKI - NOWY ROZDZIAŁ, odc. 39  “Samotna decyzja” 
godz. 15:10

Martin troskliwie opiekuje się Andreą i proponuje jej spontaniczny ślub. Ona zgadza się z entuzjazmem, ale gdy czeka na wizytę fryzjerki, mdleje w łazience i zostaje przewieziona do kliniki. Hans jest na wojennej ścieżce z byłym mężem Klary. Martin jedzie do miesięcznych bliźniaków Bianki, które mają wysoką gorączkę. Podejrzewa u nich chorobę wątroby i kieruje je do kliniki w Hall. Prowadzi też negocjacje z koncernem farmaceutycznym w sprawie nowego preparatu, który mógłby uratować życie bliźniętom. Lek przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych, a Martin proponuje, by kurację prowadzić zmniejszonymi dawkami. Niestety rodzice nie wyrażają zgody. Choć stan Andrei gwałtownie pogarsza się, kobieta nie zgadza się na kolejną operację.
 
 • WIĘZIEŃ MIŁOŚCI, odc. 308, premiera
godz. 17:10

Zehra mówi Omerowi, że Muge dziwnie się zachowuje, ale on to lekceważy. Ati wyjaśnia Keremowi, że jego znajomy Teoman ma podejrzane zamiary wobec Sabah. Muge porywa Asję. Omer żałuje, że nie posłuchał Zehry.
 
 • MOJA KLASA – BACK TO SCHOOL, premiera
godz. 18:30

Emocjonujący teleturniej dla całej rodziny, który pozwala sprawdzić wiedzę zapamiętaną ze szkoły. W trakcie odcinka prowadzący łączy się online z uczestnikiem i jego rodziną. Zadaje im pytania z zakresu wiedzy szkoły podstawowej i liceum. Drużyna, która prawidłowo rozwiąże zadanie otrzymuje nagrody pieniężne. W trakcie ustalania odpowiedzi uczestnicy mogą “ściągać”, czyli konsultować się i wspierać pomocami naukowymi. Jeśli drużyna ukończy liceum, może przystąpić do matury, czyli wielkiego finału, w którym trzeba poprawnie odpowiedzieć na pięć otwartych pytań. Gospodarzem programu jest Maciej Kurzajewski.
 
 • BARWY SZCZĘŚCIA, odc. 2264, premiera
godz. 20:10

Sadowska informuje Kasię i Łukasza, że razem z Ludwikiem przepisali Ksaweremu dom w Otwocku. Kiedy ojciec pyta Górkę, czy jest szczęśliwa, ona odkrywa w sobie wątpliwości.

Malwina, Małgorzata i Jerzy spędzają czas z Emilką. Gdy dziewczynkę zaczyna boleć ząb, konieczna jest wizyta w gabinecie Dylskiej. Brodzińska jest zaskoczona, kiedy po córkę przyjeżdża Wioletta Kurzajczyk, partnerka Przemka. Emilka reaguje na jej widok entuzjastycznie i woli wracać do domu, niż spędzić więcej czasu z matką.

Sabina ma problem z utrzymaniem trzeźwości. Oliwka i Kajtek są świadkami jej rozpaczliwych poszukiwań alkoholu. Pomimo tego, że starają się ją pilnować, kobiecie udaje się wymknąć z domu.
 
 • BĘDZIE DOBRZE KOCHANIE, odc. 19, premiera
godz. 20:40
 
 • BĘDZIE DOBRZE KOCHANIE, odc. 20, premiera
godz. 20:55
 
 • FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ – KIELCE, odc. 3 
godz. 21:20

Festiwal Muzyki Tanecznej Kielce. Na scenie amfiteatru Kadzielnia zabrzmiały najlepsze muzyczne przeboje muzyki dance. Wystąpili m.in. Boys, Bayer Full, Fun Factory, Piękni i Młodzi, Limahl oraz Dr Alban.

Piosenki do tańca mają ogromną rzeszę fanów wśród wszystkich grup wiekowych. Gwiazdy disco polo i dance grają po kilkaset koncertów rocznie, a ich piosenki mają często wiele milionów wyświetleń w internecie. Na scenie Amfiteatru Kadzielnia w Kielcach spotkały się najpopularniejsze zespoły z Polski i zagranicy. W pierwszym dniu Festiwalu, o tytuł Najlepszego Polskiego Hitu Tanecznego walczyły polskie zespoły z gatunku disco polo i dance, w tym: Boys, Baby Full, After Party, Andre, Łobuzy, Top Girls, Extazy, Mejk, Kordian oraz MiG Classic.
 
 • MAMUŚKI MAJĄ WYCHODNE
godz. 23:00

Codzienność w domu pełnym dzieci i obowiązków bywa bardzo uciążliwa. Wiedzą o tym cztery matki, które co dzień mierzą się z niewyspaniem, brakiem czasu, wiecznym bałaganem i sztucznym uśmiechem, który ma komunikować ludziom, że wciąż "dają radę". Ponieważ pociechy bohaterek chodzą do tego samego przedszkola, również ich mamy postanawiają poznać się nieco lepiej. Zostawiają dzieci pod opieką partnerów i wyruszają na wspólną kolację. Na miejscu obawy szybko ustępują miejsca szczerym rozmowom i zabawie. Tempo akcji przyspiesza, gdy w jednym z barów poznają przystojnego barmana o imieniu Luke (Adam Levine). Wkrótce okaże się, że na taki wieczór każda z nich czekała całe życie.

Komedia, 89 min, USA, 2017
Reżyseria: Alethea Jones
Aktorzy: Katie Aselton, Toni Colette, Bridget Everett, Molly Shannon, Adam Scott, Adam Levine, Paul RuddSOBOTA, 23 MAJA
 
 • TO JE BOROWICZ. PODRÓŻE ZE SMAKIEM, odc. 38
godz. 11:30

Adam Borowicz w poszukiwaniu nowych kultur i ich smaków wyrusza do Karelii, historycznej krainy na granicy dzisiejszej Rosji i Finlandii. Karelowie słyną z ciast, wypiekanych na żytniej mące. Ich słone i słodkie przysmaki umilają ludziom życie w chłodnym klimacie.
 
 • MAX
godz. 11:55

Tytułowy Max to wyszkolony owczarek, który służy z amerykańskimi żołnierzami w Afganistanie. Najlepszym przyjacielem psa był zawsze Kyle Wincott. Kiedy w jego oddziale ginie broń, ten podejrzewa, że w sprawę są zamieszani nielegalni handlarze, a także jego kolega Tyler Harne. Kyle ostrzega, że nie będzie go krył. Wkrótce oddział wyrusza na bitwę razem z psem. W wyniku ataku bombowego Max zostaje ranny, a Kyle ginie. O jego śmierci dowiaduje się rodzina: matka Pamela, ojciec Ray oraz młodszy brat Justin. Odejście swojego pana przeżywa także pies. Zawsze zdyscyplinowany Max staje się nerwowy i nieposłuszny. Uspokaja się tylko wówczas, gdy w jego pobliżu znajduje się Justin. Rodzina przygarnia Maxa do swego domu, ale nastolatek początkowo nie zwraca na niego uwagi. Z czasem jednak zaprzyjaźniają się. Pewnego dnia Justina odwiedza Tyler i opowiada mu zmyśloną historię o okolicznościach śmierci brata. Chłopak postanawia przeprowadzić własne śledztwo i dokonuje niezwykłego odkrycia.

Film przygodowy, USA, 2015
Reżyseria: Boaz Yakin
Scenariusz: Sheldon Lettich, Boaz Yakin
Aktorzy: Thomas Haden Church, Josh Wiggins, Luke Kleintank, Robbie Amell, Lauren Graham, Jay Hernandez
 
 • MOJE PIESKIE SZCZĘŚCIE
godz. 16:20

Właściciele niewielkiej restauracyjki, Louie i Nikki, po dniu ciężkiej pracy udają się do domu. Ku ich zdumieniu, idzie w ich stronę kobieta z trzema psami, ubrana w ślubną suknię. Zapłakana dziewczyna błaga ich, by pozwolili jej wejść do środka. Okazuje się, że właśnie uciekła sprzed ołtarza, a czworonogi to pamiątki po jej trzech nieudanych związkach. Bailey Daley przez całe życie szukała idealnego mężczyzny, który ją pokocha i będzie wierny. Wbrew radom matki i przyjaciółki zawsze była uległa i za wszelką cenę próbowała sprostać oczekiwaniom nowego chłopaka. Za każdym razem czekało ją rozczarowanie.

Czy zła passa w końcu opuści załamaną dziewczynę? Czy los w końcu uśmiechnie się do niej?

Komedia, 84 min, USA, 2014
Reżyseria: Terry Ingram
Scenariusz: Gary Goldstein, Jon Maas
Aktorzy: Erika Christensen, Teryl Rothery, Jeremy Giulbaut, Emily Holmes, Jesse Hutch, Tyron Leitso, Oliver Rice, Joyce DeWitt
 
 • LETNIE PRZEBOJE DWÓJKI, odc. 1
godz. 20:00

Zapraszamy widzów Dwójki na zrealizowaną z rozmachem serię letnich koncertów w polskich miastach, wakacyjne rytmy, zabawę z udziałem największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej!
 
 • MUZYKA NA DOBRY WIECZÓR premiera
godz. 21:40

Cykl koncertów na żywo, w których usłyszymy największe przeboje polskich artystów.
 
 • ZA HORYZONTEM
godz. 22:40

Akcja filmu rozgrywa się w latach 90. XIX wieku w Ameryce, gdzie w poszukiwaniu pracy i szczęścia trafia para irlandzkich emigrantów. On – Joseph Donnelly (Tom Cruise), po śmierci ojca zostaje z niczym. Jego rodzinny dom, w zemście za niespłacone długi, zostaje spalony przez ludzi magnata ziemskiego, Daniela Christie. Ona – Shannon Christie jest znudzona życiem córki bogatego ojca i planuje ucieczkę do Ameryki. Szukający zemsty Joseph chce zabić Daniela, ale sam zostaje ranny. Wówczas poznaje Shannon, która proponuje mu wspólny wyjazd za ocean. Wspólne mieszkanie i walka o przetrwanie w Ameryce bardzo zbliżają ich do siebie. Tymczasem w Irlandii rodzina Christich traci swoją posiadłość i postanawia również wyemigrować do Ameryki. Towarzyszy im Stephen Chase, niedoszły mąż Shannon, który chce odzyskać dziewczynę. Kiedy Shannon zostaje ranna, rozgoryczony Joseph odwozi ją do rodziców, zdając sobie sprawę, że z nimi ma większe szanse na lepsze życie.

Film przygodowy/dramat, 134 min, USA/Irlandia, 1992
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Ron Howard, Bob Dolman
Aktorzy: Tom Cruise, Nicole Kidman, Thomas Gibson, Robert Prosky, Barbara Babcock, Cyril Cusack, Eileen Pollock, Colm Meaney, Douglas GillisonNIEDZIELA, 24 MAJA
 
 • SZANSA NA SUKCES. OPOLE 2020 premiera 
godz. 15:15

Odcinek poświęcony będzie muzyce Formacji Nieżywych Schabuff. W jury zasiądą Edyta Rusak i Olek Klepacz.

Uczestnicy programu zaśpiewają jedną piosenek, wylosowanych przez prowadzącego Artura Orzecha. Usłyszymy największe przeboje zespołu, czyli „Lato”, „Ławka”, „Klub Wesołego Szampana”, „Da Da Da”, „Mów mi Elvis”, „Poranki” i „Ludzie pragną piękna”.

Uczestnicy walczą o zakwalifikowanie się do wielkiego finału “Szansy na sukces”, który odbędzie się 31 maja 2020. Wówczas nagrodą będzie występ podczas koncertu „Debiuty” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2020.
 
 • ZMIENNICY, odc. 3 “Dziewczyna do bicia”
godz. 16:55

Kasia pracuje jako kierowca w firmie prowadzonej prezesa Koniuszkę. Do jej obowiązków należy m. in. wożenie jego żony na zakupy, do fryzjera, odbieranie ze szkoły ich rozwydrzonego syna oraz wiele innych. Podczas grzybobrania, w którym bierze udział kilkanaście osób z firmy Koniuszki, dochodzi do pijaństwa. Kasia oburzona prymitywnym zachowaniem biesiadników porzuca pracę. Tymczasem w szpitalu pan Stanisław i dyrektor Michalik stają się przyjaciółmi. Krashan wchodzi na ścieżkę przestępczą. Wiezie do Polski torbę kiełbasy nafaszerowanej narkotykami.

Serial komediowy, 52 min, Polska 1986
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Stanisław Bareja, Jacek Janczarski
Aktorzy: Ewa Błaszczyk, Mieczysław Hryniewicz, Bronisław Pawlik, Paweł Nowisz, Piotr Pręgowski, Kazimierz Kaczor, Wojciech Pokora, Maria Klejdysz, Krzysztof Zaleski, Zofia Merle, Jan Mayzel, Andrzej Grąziewicz, Marian Opania, Anna Sobik
 
 • PARANOJA
godz. 20:05

Dwóch potężnych i bezwzględnych potentatów branży technologicznej, walczy ze sobą o dominację na światowych rynkach. Może im w tym pomóc lub zaszkodzić Adam Cassidy, młody, idealistycznie usposobiony biznesmen. Czy chłopak będzie potrafił oprzeć się wizjom bogactwa i władzy? Czy stanie się tylko pionkiem w ich śmiertelnie niebezpiecznej grze?

Thriller, 106 min, Francja/Indie/USA, 2016
Reżyseria: Robert Luketic
Aktorzy: Liam Hemsworth, Gary Oldman, Harrison Ford, Amber Heard, Lucas Till
 
 • W.E. KRÓLEWSKI ROMANS, premiera (Z cyklu: “Kino bez granic”)
godz. 22:00

1998 rok. Młoda mieszkanka Nowego Jorku, Wally Winthrop (Abbie Cornish), zafascynowana jest jednym z największych skandali XX wieku. Blisko 60 lat wcześniej, Król Edward VIII rezygnuje z bycia królem, aby być z kobietą, którą kocha nad życie, amerykańską rozwódką Wallis Simpson. Miłosna historia rozpala wyobraźnię Wally, której małżeństwo nie należy do udanych. Dziewczyna czyta listy słynnej pary, jeździ na aukcje, na których sprzedawane są należące do nich przedmioty i z zaskoczeniem odkrywa, że losy pary wcale nie przypominały bajki z happy endem. Jednocześnie w życiu Wally pojawia się przystojny mężczyzna.

Film biograficzny/melodramat, 115 min, Wielka Brytania, 2011
Reżyser: Madonna
Aktorzy: Abbie Cornish, Andrea Riseborough, James D'Arcy, Oscar Isaac, Richard Coyle, David Harbour, James Fox, Natalie Dormer i inni.PONIEDZIAŁEK, 25 MAJA
 
 • WESOŁA NAUKA, odc. 38  premiera
godz. 11:40
 
 • DOKTOR Z ALPEJSKIEJ WIOSKI – NOWY ROZDZIAŁ, odc. 40 “odnaleźć spokój”
godz. 15:10

Po śmierci Andrei, Martin odczuwa gniew, bo ukochana zrezygnowała z leczenia. Tymczasem przeszczep u bliźniąt przyjął się i dzieci wracają do zdrowia. Były mąż Karli, ojciec Sahry, chce poprawić ich relacje i zaprasza córkę do Rzymu. Martin zostaje wezwany do niewidomego Nikolasa. Opiekuje się nim nauczycielka, Sylvia. Okazuje się, że są w sobie zakochani. Nikolas nie wie, że Sylvia ma na ciele duże czerwone znamię. Okazuje się, że Nikolas choruje na raka, jednak chemioterapia sprawia, że odzyskuje wzrok. Sylvia jest przekonana, że w związku z tym, Nikolas przestanie ją kochać.
 
 • WIĘZIEŃ MIŁOŚCI, odc. 309, premiera
godz.17:10

Koray udziela Keremowi rad w sprawach sercowych. Muge porywa Asję do domku w górach. Teoman wyznaje Keremowi, że Sabah wpadła mu w oko. Na prośbę Szukran i Hemijet Sabah zatrudnia Dzianan w agencji.
 
 • MOJA KLASA – BACK TO SCHOOL, premiera
godz. 18:30

Emocjonujący teleturniej dla całej rodziny, który pozwala sprawdzić wiedzę zapamiętaną ze szkoły. W trakcie odcinka prowadzący łączy się online z uczestnikiem i jego rodziną. Zadaje im pytania z zakresu wiedzy szkoły podstawowej i liceum. Drużyna, która prawidłowo rozwiąże zadanie otrzymuje nagrody pieniężne. W trakcie ustalania odpowiedzi uczestnicy mogą “ściągać”, czyli konsultować się i wspierać pomocami naukowymi. Jeśli drużyna ukończy liceum, może przystąpić do matury, czyli wielkiego finału, w którym trzeba poprawnie odpowiedzieć na pięć otwartych pytań.
 
 • BARWY SZCZĘŚCIA, odc.2265 premiera
godz. 20:10

Kasia czuje się nieszczęśliwa i wyznaje ojcu, że przechodzi kryzys. Zdaniem Stefana to wina Łukasza, który za mało czasu poświęca żonie. Górka postanawia zainicjować randkę z mężem. Aleks wraca do domu z ogłoszeniem od Kuczmy o sprzedaży działki. Borys – mimo sprzeciwu Aldony – mówi o tym Kujawiak i razem jadą obejrzeć ziemię. Dyrektorka decyduje się na podpisanie umowy przedwstępnej.

Damian ma pretensje do Darka, że przepadły pieniądze ze zbiórki dla Mirka. Sałatka podejrzewa, że stoi za tym Szubert i jego malwersacje. Wkrótce w siedzibie fundacji „Spartusie” pojawiają się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego (CBA).
 
 • M JAK MIŁOŚĆ, odc. 1521, premiera
godz. 20:55

Asia postanawia dać Michałowi szansę i otworzyć się na nową miłość. Nie wie też, że Leszek jest o krok od śmierci podczas wyprawy w Himalajach. Tymczasem Paweł próbuje wymigać się od wycieczki w góry, na którą ma wyjechać z Karoliną – matką jednej z koleżanek Basi. Zdesperowany prosi Frankę, by pomogła mu uniknąć wyjazdu. Basia umawia się na weekend z przyjaciółmi ze szkoły i odkrywa, że Jasiek spotyka się z nią tylko dlatego, że poprosił go o to Damian.
 
 • ZNIEWOLONA, odc. 41
godz. 21:50

Katia musi uciekać przed zdesperowanym Grigorijem. Pomaga jej Nikołaj Doroszenko i jego przyjaciel Żadan. Ekonom Jaszka mści się na Halce. Zabrania gospodarzom najmować ją do pracy. Zabiera też wszelkie środki do życia rodzinie jej męża. Czy wreszcie, ktoś ujmie się za biedną dziewczyną? Nikołaj próbuje przywrócić honor zmarłemu przyjacielowi Aleksiejowi Kosaczowi. Chce, by Rieszetnikow zeznawał w sądzie przeciwko młodemu Czerwinskiemu. Katia wciąż się ukrywa.
 
 • MCMAFIA, odc. 2, premiera
godz. 22:55

Serial kryminalno-sensacyjny. Młoda Rosjanka Ludmiła zostaje zwabiona do Kairu przez arabskich handlarzy żywym towarem i wystawiona wraz z innymi porwanymi dziewczynami na sprzedaż. Sjemion Kleiman przekupuje urzędników portu w Bombaju, gdzie funkcjonuje kanał przerzutu heroiny do Rosji. Próbuje też wyeliminować mafię Kaliagina, inwestując w Pradze w nielegalną fabrykę podrabianych kosmetyków. Alex Godman ukrywa swoje nielegalne operacje finansowe przed narzeczoną i współpracownikami.WTOREK, 26 MAJA
 
 • WESOŁA NAUKA, odc. 39  premiera
godz. 11:40
 
 • DOKTOR Z ALPEJSKIEJ WIOSKI – NOWY ROZDZIAŁ, odc. 41 “Świeży powiew energii”
godz. 15:10

Doktor Gruber zostaje wezwany do byłego księdza mieszkającego na odludziu, który ma objawy aids. Lilli próbuje pozbyć się natrętnego kolegi ze szkoły, a Hans chce przyspieszyć ślub z Klarą. Martin usiłuje pogodzić się ze śmiercią narzeczonej i przyjmuje zaproszenie na kolację od rodziców bliźniąt, które uratowała Andrea.
 
 • WIĘZIEŃ MIŁOŚCI, odc. 310, premiera
godz.17:10

Teoman wyjawia Keremowi, że ma poważne zamiary względem Sabah. Szalona Muge wraca i znów grozi bronią Omerowi i Zehrze. Kerem dowiaduje się, że rodzina Sabah to bardzo bogaci właściciele fabryki tekstyliów.
 
 • MOJA KLASA – BACK TO SCHOOL, premiera
godz. 18:30

Emocjonujący teleturniej dla całej rodziny, który pozwala sprawdzić wiedzę zapamiętaną ze szkoły. W trakcie odcinka prowadzący łączy się online z uczestnikiem i jego rodziną. Zadaje im pytania z zakresu wiedzy szkoły podstawowej i liceum. Drużyna, która prawidłowo rozwiąże zadanie otrzymuje nagrody pieniężne. W trakcie ustalania odpowiedzi uczestnicy mogą “ściągać”, czyli konsultować się i wspierać pomocami naukowymi. Jeśli drużyna ukończy liceum, może przystąpić do matury, czyli wielkiego finału, w którym trzeba poprawnie odpowiedzieć na pięć otwartych pytań.
 
 • BARWY SZCZĘŚCIA, odc. 2266, premiera
godz. 20:10

Darek jest przerażony aresztowaniem Szuberta. Wypuszczona z aresztu Iga oskarża Józka o złożenie donosu w CBA. Spartanie tracą sponsora i działalność klubu znowu jest zagrożona. Janicki wreszcie wyznaje Władkowi, że wiedział o przekrętach szefa Gutenluftu.

Stawicki informuje Dominikę, że zamierza spędzić samotne święta na Seszelach. Do Feel Good przychodzi Mietek i spotyka Kujawiak. Żali się kobiecie, że został okradziony ze wszystkich oszczędności, a Dorota oferuje mu pomoc.
Waleria chciałaby spędzić święta w Norwegii, ponieważ dowiedziała się, że dziewczyna Bartka jest w ciąży, a Stefan jest skłonny do podróży. Z kolei Kasia i Łukasz planują wyjazd w góry i usiłują namówić Ludwika, by do nich dołączył.
 
 • M JAK MIŁOŚĆ, odc. 1522, premiera
godz. 20:55

Aneta nadal wspiera Olka, choć przed finałową rozprawą sama jest o krok od załamania. Chodakowski zaskakuje rodzinę i w sądzie nagle zmienia zeznania. Tymczasem w Grabinie Barbara coraz bardziej niepokoi się o Modrego. Podejrzewa, że opiekunka, którą zatrudnił, zaniedbuje go i zatruwa lekami. Lokalny ksiądz zamartwia się o swoją siostrzenicę. Ala bardzo kłóci się z Lilką, która kończy się bójką. Obie dziewczyny zostają zatrzymane przez policję.
 
 • ZNIEWOLONA, odc. 42
godz. 21:50

Katierina ukrywa się w domu Żadana. Kupiec, którego Grigorij Czerwinskij poznał w drodze z Kijowa, sprowadza do Czerwinki sektę. Jej sprytny przywódca owija sobie Grigorija wokół palca. Czy wyleczy Grigorija z nękających go demonów? Nikołaj postanawia być razem z żoną wicegubernatora. Musi jednak rozwiązać sprawę jegra Rieszetnikowa. Olga Płatonowa, stara się, by Andrzej Żadan oświadczył się jej, ale dowiaduje się, że mieszka u niego młoda kobieta. Postanawia sprawdzić, kto to jest i rozpoznaje w Katierinie guwernantkę Korieniewów.
 
 • KRAINA MIODU
godz. 22:55

Obsypany nagrodami film dokumentalny o Hatidze, która mieszka z chorą matką, bez prądu i bieżącej wody w małej, opustoszałej, macedońskiej wiosce. Hoduje pszczoły i należy do nielicznego grona niezależnych pszczelarzy, którzy utrzymują się ze sprzedaży miodu. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Pewnego dnia do wioski sprowadza się wielodzietna rodzina. W życie Hatidze wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki.

Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują pszczelarstwo zupełnie inaczej. Tradycję i życie w harmonii z przyrodą zastępują przemysłową eksploatacją roślin i zwierząt.

Film dokumentalny, 87 min, Macedonia, 2019
Reżyseria: Tamara Kotevska, Ljubomir StefanovŚRODA, 27 MAJA
 
 • WESOŁA NAUKA, odc. 40 premiera
godz. 11:40
 
 • DOKTOR Z ALPEJSKIEJ WIOSKI – NOWY ROZDZIAŁ, odc. 42 “Walka o życie”
godz. 15:10

Klara nie może pogodzić się z tym, że jej córka Sarah, wyjeżdża do ojca na rok do Rzymu. Hans proponuje, żeby pojechała z nią na pierwsze dwa tygodnie. Tobias Schilling jest bokserem. Dwa lata wcześniej został przyłapany na dopingu. Choć ma możliwość powrotu na ring, okazuje się, że jest chory. Nie przyjmuje tego do wiadomości, ale choroba postępuje i zagraża jego życiu. Martin próbuje namówić go do leczenia.
 
 • WIĘZIEŃ MIŁOŚCI, odc. 311, premiera
godz.17:10

Omer obezwładnia Muge, ratując Asję i Zehrę z opresji. Sabah słyszy, co Kerem mówi o jej rodzicach. Nikt później nie może jej znaleźć. Ajsze jest obrażona na Nihata z powodu Muge. Policja sugeruje, że firma Omera może mieć konszachty z mafią.
 
 • MOJA KLASA – BACK TO SCHOOL, premiera
godz. 18:30

Emocjonujący teleturniej dla całej rodziny, który pozwala sprawdzić wiedzę zapamiętaną ze szkoły. W trakcie odcinka prowadzący łączy się online z uczestnikiem i jego rodziną. Zadaje im pytania z zakresu wiedzy szkoły podstawowej i liceum. Drużyna, która prawidłowo rozwiąże zadanie otrzymuje nagrody pieniężne. W trakcie ustalania odpowiedzi uczestnicy mogą “ściągać”, czyli konsultować się i wspierać pomocami naukowymi. Jeśli drużyna ukończy liceum, może przystąpić do matury, czyli wielkiego finału, w którym trzeba poprawnie odpowiedzieć na pięć otwartych pytań.
 
 • BARWY SZCZĘŚCIA, odc. 2267, premiera
godz. 20:10

Józek zaczyna wątpić, czy dobrze postąpił donosząc na Szuberta. Władek dzieli się z piłkarzem tym, czego dowiedział się od Darka. Gdy Janicki wraca z prokuratury, Sałatka ma do niego żal o to, że przyzwalał na nielegalne działania sponsora.

Mietek namawia Kujawiak, by zainwestowała w import butów z Azji. Kobieta decyduje się przeznaczyć na to oszczędności, za które miała kupić ziemię od Kuczmy. Dominika i Renata podejrzewają, że nie będzie to uczciwy interes.
Kurzajczyk odwiedza Malwinę w pracy. Oznajmia jej, że Emilka źle znosi spotkania z nią i razem z Przemkiem zabierają dziewczynkę na święta do Maroka. Na pocieszenie Dylska wyciąga Brodzińską do klubu z męskim striptizem. Przyjaciółki odkrywają, że znają tancerza.
 
 • HOWARDS END, odc. 4 premiera
godz. 20:55

Margaret nie chce obwiniać Henry'ego za to, co wydarzyło się w przeszłości. Czy minione wydarzenia będą miały wpływ na ich obecne relacje? Helen niespodziewanie postanawia wyjechać w podróż do Europy. Nawet nie podejrzewa, co czeka ją po powrocie.
 
 • ZNIEWOLONA, odc. 43
godz. 22:00

W domu Grigorija Czerwińskiego członkowie sekty odprawiają tajemnicze rytuały. Pod ich wpływem Grigorij wyrzuca Jaszkę z pracy. Nikołaj zdobywa dla Katieriny w Warszawie posadę nauczycielki języka francuskiego. Dziewczyna zamierza zabrać ze sobą Miszę, syna Nastii. Lepszym rozwiązaniem dla niego i Nastii okazuje się życie u sióstr w klasztorze, gdzie uzależniona od alkoholu Nastia otrzymuje pomoc. Olga Płatonowna przeprowadza plan pozbycia się Katieriny z domu Andrieja Żadana. Ten oświadcza się Oldze, a Katia nagle opuszcza jego dom.
 
 • MIŁOŚĆ I TURBULENCJE (z cyklu: „Kino relaks”) 
godz. 23:05

Kiedyś przeżyli razem piękne chwile, ale ich namiętny związek zakończył się kilka lat temu. Od tej pory nie utrzymywali ze sobą kontaktów. Pewnego razu spotykają się jednak przypadkowo podczas lotu z Nowego Jorku do Paryża. Antoine i Julie zostają skazani na swoje towarzystwo przez najbliższe siedem godzin lotu. On, to obiecujący prawnik, który zawsze kochał życie i rozrywkę. Ona myślała poważniej o stabilizacji i przyszłości, dlatego nie chciała tolerować jego beztroski i licznych romansów. Po rozstaniu z ukochanym, Julie związała się z przystojnym i odpowiedzialnym biznesmenem, Franckiem. Julie leci właśnie do Paryża, na swój ślub. Z kolei Antoine w mieście nad Sekwaną jest umówiony na rozmowę w sprawie pracy. Przypadkowe spotkanie byłej pary w samolocie na początku jest rozdrapywaniem starych ran, ale wkrótce przechodzi we wspomnienia szczęśliwych chwil. Wszystko wskazuje na to, że ich związek tu już przeszłość. Czy na pewno?

Komedia romantyczna, 96 min, Francja, 2013
Reżyseria: Alexandre Castagnetti
Scenariusz: Vincent Angell
Aktorzy: Ludivine Sagnier, Nicolas Bedos, Jonathan Cohen, Arnaud Ducret, Brigitte Catillon, Clementine CelarieCZWARTEK, 28 MAJA
 
 • WESOŁA NAUKA, odc. 41 premiera
godz. 11:40
 
 • CZTERDZIESTOLATEK, odc. 18 - “Gra wojenna, czyli na kwaterze” 
godz. 14:00

Dyrektor Stefan Karwowski otrzymuje wraz ze swoją załogą wezwanie na okresowe ćwiczenia wojskowe. Dowódcą oddziału zostaje Maliniak, jego podwładny na budowie, który postanawia w pełni wykorzystać okazję bycia przełożonym własnego dyrektora.

Serial komediowy, 60 min, Polska 1977
Reżyseria: Jerzy Gruza
Scenariusz: Jerzy Gruza, Krzysztof Teodor Toeplitz
Aktorzy: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Anna Dymna, Irena Kwiatkowska, Roman Kłosowski, Leonard Pietraszak
 
 • DOKTOR Z ALPEJSKIEJ WIOSKI – NOWY ROZDZIAŁ, odc. 43 “Płonne nadzieje”
godz. 15:10

Pobyt Klary w Rzymie przedłuża się. Hans jest zdenerwowany, bo prawie nie ma z nią kontaktu. Trwają przygotowania do miejscowego festiwalu muzycznego, a Lisbeth chce, żeby cała rodzina wystąpiła razem. Jedną z uczestniczek jest młoda dziewczyna, która niedawno straciła w wypadku narzeczonego i nadal bardzo to przeżywa. Jonas, adoptowany synek Susanne, bardzo przywiązał się do Martina. Susanne ma nadzieję, że może Martin do niej wróci.
 
 • WIĘZIEŃ MIŁOŚCI, odc. 312, premiera
godz.17:10

Policja, podejrzewając Zehrę o kontakty z mafią, prowadzi w firmie Omera kontrolę finansową. Bahszende domaga się od Omera, by rozwiódł się z Zehrą. Narasta konflikt między Ajsze i Nihatem.
 
 • MOJA KLASA – BACK TO SCHOOL, premiera
godz. 18:30

Emocjonujący teleturniej dla całej rodziny, który pozwala sprawdzić wiedzę zapamiętaną ze szkoły. W trakcie odcinka prowadzący łączy się online z uczestnikiem i jego rodziną. Zadaje im pytania z zakresu wiedzy szkoły podstawowej i liceum. Drużyna, która prawidłowo rozwiąże zadanie otrzymuje nagrody pieniężne. W trakcie ustalania odpowiedzi uczestnicy mogą “ściągać”, czyli konsultować się i wspierać pomocami naukowymi. Jeśli drużyna ukończy liceum, może przystąpić do matury, czyli wielkiego finału, w którym trzeba poprawnie odpowiedzieć na pięć otwartych pytań.
 
 • BARWY SZCZĘŚCIA, odc. 2268, premiera
godz. 20:10

Po stracie sponsora Spartanie znowu mają kłopoty. Alvaro zdradza Józkowi, że przechodzi do innego klubu i jemu radzi to samo. Sałatka bez konsultacji z Darkiem kontaktuje się z mężczyzną, który niedawno złożył mu ofertę transferu do Niemiec.

Mikołaj wyjaśnia Dylskiej, że pracuje jako striptizer, aby spłacić kredyt wzięty na leczenie zębów. Ich rozmowę przerywa wizyta Stawickiego. Po wyjściu pacjenta Aneta przyznaje Malwinie, że nie straciła zainteresowania lekarzem.
Krystyna zaprasza Marka i Iwonę na wigilię. Kobieta zaakceptowała ich związek po tym, kiedy uświadomiła sobie, że sama przyczyniła się do tego, że są parą. Po spotkaniu terapeutycznym dla
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2021-09-16 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-08 19:00
miejsce
Centrum Kongresowe UP, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-21 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-21 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska...
wstęp biletowany