9 wrzesień 2022

Wizyta przedstawicieli edukacji z Montpellier (Francja)

zdjęcie: Wizyta przedstawicieli edukacji z Montpellier (Francja) / fot. UM Lublin / pamiątkowe zdjęcie delegacji francuskiej z uczniami w jednej z lubelskich szkół
fot. UM Lublin / pamiątkowe zdjęcie delegacji francuskiej z uczniami w jednej z lubelskich szkół
W dniach 5-8 września br. z wizytą w Lublinie przebywała delegacja z Montpelier (Francja) w składzie: Pan Franck Le Cars (Dyrektor Regionalny ds. Międzynarodowych z Kuratorium Oświaty i Wychowania dla regionu Oksytanii), Pan Frédéric Miquel (Kuratorium Oświaty i Wychowania ds. przedmiotów humanistycznych, kierownik CASNAV tj. centrum kształcenia dzieci i młodzieży, dla których język francuski nie jest językiem ojczystym) i Pan Christophe Renoust (fotograf).
REKLAMA

W dniach 5-8 września br. z wizytą w Lublinie przebywała delegacja z Montpellier (Francja) w składzie: Pan Franck Le Cars (Dyrektor Regionalny ds. Międzynarodowych z Kuratorium Oświaty i Wychowania dla regionu Oksytanii), Pan Frédéric Miquel (Kuratorium Oświaty i Wychowania ds. przedmiotów humanistycznych, kierownik CASNAV tj. centrum kształcenia dzieci i młodzieży, dla których język francuski nie jest językiem ojczystym) i Pan Christophe Renoust (fotograf).

Wizyta obserwacyjna w Lublinie poświęcona była przyjęciom do szkół i efektywnym metodom kształcenia młodych ludzi - uchodźców z Ukrainy. Celem delegacji było poznanie sposobów postępowania w szkołach lubelskich w zakresie wyzwań związanych z edukacją i integracją Ukraińców, po to aby wykorzystać dobre lubelskie praktyki w Montpellier, które również przyjęło wiele ukraińskich rodzin. Obecnie skolaryzacją w francuskim mieście objęto ponad 1000 nowo przybyłych.

W programie wizyty znalazły się między innymi wizyty w lubelskich szkołach do których uczęszczają ukraińscy uczniowie, spotkanie z asystentkami ukraińskimi pracującymi w szkołach. Ponadto francuska delegacja spotkała się z Mariuszem Banachem, Zastępcą Prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania oraz Krzysztofem Stanowskim, Dyrektorem Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Kontakt z przedstawicielami Lublina został nawiązany z pomocą Pani Fabienne Ricordel, attaché ds. współpracy oświatowej w Ambasadzie Francji w Polsce.

 
Źródło: UM Lublin
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
12°C
wschód słońca: 06:25
zachód słońca: 18:15
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 19:30
miejsce
Hala Globus, Lublin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany