24 styczeń 2023

Otwarcie Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

fot. UM Lublin / Otwarcie Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej
W dniu 23 stycznia 2023 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej
REKLAMA

W dniu 23 stycznia 2023 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji dotyczącej realizacji projektu rewitalizacji obszaru Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie przy ulicy Szczerbowskiego 6. Celem projektu była odnowa zdegradowanych przestrzeni miejskich prowadząca do rozwiązania zdiagnozowanych problemów społecznych w wyniku otwarcia obszaru KM PSP na społeczność lokalną.

Po części wprowadzającej teoretycznej wszyscy zgromadzeni przeszli ścieżką edukacyjną kształcenia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego dzieci i młodzieży. Pomieszczenia zostały podzielone tematycznie: zagrożenia pożarowe, jakie występują w mieszkaniach, na obszarach leśnych, czy nad wodą oraz skutki wypadków drogowych. Ścieżka edukacyjna umożliwia zdobycie wiedzy przez uczniów i wychowanków o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jej przetestowania w praktyce na znajdujących się tam fantomach. ICEP planuje organizację zajęć w grupach 15-20 osobowych. Przewidziane jest również wprowadzenie okazjonalnie zajęć dla dorosłych np. studentów pedagogiki i nauczycieli, co pomoże w kształceniu kadry pedagogicznej mogącej w przyszłości prowadzić podobne zajęcia w szkołach.

Otwarcie obiektu przyczyni się do unowocześnienia procesu dydaktycznego w lubelskich szkołach i placówkach.

 
Źródło: UM Lublin
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
-4.4°C
wschód słońca: 06:59
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2023-02-08 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Filharmonia Lubelska, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kongresowe Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany