11 listopad 2022

Międzynarodowy Konkurs Chóralny w hiszpańskiej Tolosie

zdjęcie: Międzynarodowy Konkurs Chóralny w hiszpańskiej Tolosie / fot. UM Lublin / Chór "La Musica" podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w hiszpańskiej Tolosie
fot. UM Lublin / Chór "La Musica" podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w hiszpańskiej Tolosie
Międzynarodowy Konkurs Chóralny w hiszpańskiej Tolosie jest najstarszym i jednym z najważniejszych wydarzeń chóralnych na świecie, odbywa się nieprzerwanie od 1969 roku. W 53 edycji Tolosako Abesbatza Lehiaketa wzięła udział grupa średnia chóru "La Musica" ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie.
REKLAMA

Międzynarodowy Konkurs Chóralny w hiszpańskiej Tolosie jest najstarszym i jednym z najważniejszych wydarzeń chóralnych na świecie, odbywa się nieprzerwanie od 1969 roku, zawsze w okolicach 1 listopada - Wszystkich Świętych. Ma na celu zgromadzenie najlepszych chórów na świecie umożliwiając wymianę stylów, interpretacji, literatury chóralnej, edukacji wokalnej i obyczajów każdego kraju, a także prezentację tradycji muzycznej i kulturowej kraju Basków.

W 53 edycji Tolosako Abesbatza Lehiaketa wzięła udział grupa średnia chóru "La Musica" (do lat 16) pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy. Konkursowe zmagania na scenie Leidor Aretoa Tolosa (teatr w Tolosie) oceniało międzynarodowe jury. Występ konkursowy grupy sklasyfikowany został na 4 miejscu wśród chórów dziecięcych. Z konkursem związane są również koncerty towarzyszące, podczas których Chór mógł zaprezentować swój bogaty dorobek muzyczny a odpowiednio dobrany i ułożony repertuar koncertowy pozwolił na zaprezentowanie szerokich możliwości i umiejętności wokalnych grupy pod dyrekcją Karoliny Filipczak – Sulimy i akompaniamencie Anny Kabulskiej.
Na trasie czterech koncertów towarzyszących konkursowi w wykonaniu chóru „La Musica” znalazł się między innymi kościół św. Jana Ewangelisty w Huarte, w prowincji Nawarra. Gościem specjalnym koncertu była pochodząca z Lubelszczyzny Pani Anna Radomska Doradca ds. Kultury Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Navarra, Kraju Basków i La Rioja jednocześnie skrzypaczka Quatuor Europa.

Wyjazd Chóru do Hiszpanii i udział w 53 Tolosako Abesbatza Lehiaketa zrealizowany został dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin http://lublin.eu/lublin, http://www.facebook.com/MiastoLublin i Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 http://lublin.eu/lublin/esm2023/, http://www.facebook.com/LublinisYOUth

 
Źródło: UM Lublin
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lublin
-0.3°C
wschód słońca: 07:11
zachód słońca: 15:25
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lublinie

kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 17:30
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Centrum Spotkania Kultur, Lublin,...
wstęp biletowany